افزایش همكاري ايران و ايتاليا براي توسعه گردشگري

وزير ميراث، فعاليت هاي فرهنگي و گردشگري كشور ايتاليا بر لزوم همكاري هاي دوجانبه ايران و ايتاليا در حوزه هاي مختلف گردشگري، فرهنگي، مرمت و باستان شناسي تاكيد كرد.

به گزارش خبرگزاری اریکه، «داريو فرانچسكيني» در حاشيه بازديدش از مجموعه جهاني تخت جمشيد با اشاره به اینکه در چند دهه اخير، گروه هاي مختلف باستان شناسي و مرمت از كشور ايتاليا به ايران آمده اند و فعاليت هاي گسترده اي در اين حوزه ها صورت گرفته است افزود: ايران كشوري جذاب و ديدني است و به طور حتم سفر به اين سرزمين به خصوص ديدن آثار تاريخي فارس مانند تخت جمشيد را در برنامه كاري ام قرار خواهم داد و بارها و بارها به اين استان خواهم آمد.

وي تخت جمشيد را بنايي عظيم و بي نظير در دنيا توصيف كرد و گفت: كم و بيش با مجموعه جهاني تخت جمشيد آشنايي داشتم و بيشتر از طريق كتاب ها و عكس هاي تاريخي، اين مكان منحصربه فرد و باستاني را مي شناختم اما از نزديك ديدن اين بناها لطف ديگري دارد.

وزير ميراث، فعاليت هاي فرهنگي و گردشگري كشور ايتاليا همچنين گفت: در روزهاي اخير با معاون رئيس جمهور و وزير فرهنگ و ارشاد ايران گفت وگويي داشتيم و توافقات خوبي در حوزه هاي فرهنگي و گردشگري داشتيم و اميدواريم اين توافقات منجر به توسعه گردشگري و همكاري دوجانبه شود.

وي ادامه داد: در تلاشيم بر پايه همكاري هاي گذشته در مورد مباحث علمي و باستان شناسي و به خصوص حوزه مرمت با كارشناسان و فعالين ايراني در اين عرصه مراودات گسترده اي داشته باشيم.

وزير ميراث، فعاليت هاي فرهنگي و گردشگري كشور ايتاليا به همراه سفير اين كشور در ايران و تني چند از كارشناسان حوزه فرهنگي و گردشگري ايتاليا به شيراز سفر كردند و با جاذبه هاي گردشگري فارس مانند تخت جمشيد، نقش رستم و پاسارگاد از نزديك آشنا شدند.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *