نشست مدیرکل میراث‌فرهنگی کرمانشاه با سرمایه‌گذاران سوئدی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه در نشستی با سرمایه گذاران سوئدی طرح های سرمایه گذاری استان کرمانشاه در حوزه گردشگری را معرفی کرد.

به گزارش خبرگزاری اریکه، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، مهندس علی فعله گری در این نشست شرایط استان کرمانشاه برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری را بسیار مناسب توصیف کرد و گفت: خوشبختانه دولت تدبیر و امید رویکرد متفاوتی در حوزه گردشگری دارد و توسعه این بخش را به صورت جدی در برنامه های خود دیده است.

وی افزود: سیاست خارجی مناسب دولت در راستای توسعه روابط با کشورهای غربی و به ویژه اتحادیه اروپا باعث شده تا هیات های مختلف از سایر کشورها برای امر سرمایه گذاری به ایران از یک دیگر سبقت گیرند.

این مقام مسئول در استان کرمانشاه ادامه داد: خوشبختانه با حاصل شدن توافق هسته ای شرایط برای اقبال سرمایه گذاران خارجی برای ورود به ایران بسیار بهبود یافته است.

فعله گری تاکید کرد: در استان کرمانشاه نیز به تبع همه کشور ما نیز باید برای شرایط پسا تحریم آماده شویم و زمینه جذب حداکثری سرمایه گذاران را فراهم نماییم.

وی تصریح کرد: استان کرمانشاه با چهارهزار اثر تاریخی و طبیعی شناخته شده که بیش از ۲ هزار و ۲۰۰مورد آن به ثبت ملی رسیده و اثر جهانی بیستون و چندین اثر با قابلیت ثبت جهانی این پتانسیل را دارد که به قطب گردشگری منطقه تبدیل شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، شرایط آب و هوایی چهارفصل، وجود جاذبه های متعدد تاریخی و طبیعی، فرودگاه بین المللی مناسب، امکانات صدور ویزای فرودگاهی، راه های دسترسی مناسب، امکانات زیرساختی مناسب و مهمان نواز بودن مردم کرمانشاه را از جمله ویژگی های بارز استان کرمانشاه برای جذب گردشگران توصیف کرد.

وی افزود: مدیرت ارشد استان کرمانشاه نیز با آگاهی از این مهم گردشگری را به عنوان یکی ازمحورهای اصلی توسعه استان در برنامه های خود گنجانده و به شدت پیگیر توسعه این بخش است.

فعله‌گری با تاکید بر اینکه حضور سرمایه گذاران خارجی در حوزه گردشگری استان کرمانشاه می تواند بسیار راه‌گشا باشد، گفت: از حضور سرمایه گذاران خارجی در طرح های گردشگری استقبال کرده و در راستای تسهیل نمودن شرایط حضور سرمایه گذاران خارجی در این حوزه نهایت همکاری را خواهیم داشت.

گفتنی است در این نشست تعدادی از بسته های سرمایه گذاری پیشنهادی اداره کل میراث فرهنگی به سرمایه گذاران سوئدی معرفی شدند.

همچنین سرمایه‌گذاران سوئدی برای حضور در استان کرمانشاه، برای سرمایه‌گذاری در بخش های هتلینگ فرودگاهی، احداث هتل های ۵ ستاره و ورود تورهای خارجی به ایران به‌ویژه استان کرمانشاه اعلام آمادگی کردند.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *