باستان‌شناسان تاریخ ناشناخته کرمانشاه را روشن سازند

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: باستان‌شناسان تاریخ ناشناخته کرمانشاه را روشن سازند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری اریکه، مهندس علی فعله گری در نشست علمی باستان شناسی که امروز یکشنبه ۲۶ مهر ماه در محل سالن جلسات هتل پارسیان کرمانشاه برگزار شد، اظهارکرد: در کشور ایران حوزه میراث فرهنگی و باستان شناسی دارای موقعیت بسیاری ممتاز و ویژه ای است.

وی ادامه داد: متاسفانه پژوهش‌های باستان شناسی در چند سال گذشته در کرمانشاه به دلیل مشکلات مالی و بودجه ای تعطیل شده بود اما از سال ۹۲ که به عنوان مدیرکل میراث فرهنگی وارد کرمانشاه شدم، تمام تلاش ما بر این بود که این حوزه را به هر نحو ممکن فعال کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه تاکید کرد: یکی از اصلی ترین دغدغه های ما در حوزه میراث فرهنگی ادامه کاوشهای باستان شناسی بوده و هست.

فعله گری تصریح کرد: با توجه به پیگیری های که انجام شد در تامین اعتبارات سال ۹۳ سهم خوبی برای بحث ادامه کاوشهای باستان شناسی لحاظ شد و ما شاهد انجام پروژه های باستان شناسی در حوزه های تاق بستان و شکارگاه خسرو و همچنین کاوش هایی در محدوده غار رازآور بودیم که به زودی نتایج آنها نیز منتشر می شود.

وی تاکید کرد: با توجه به قدمتی که استان کرمانشاه دارد اهمیت کار باستان شناسی در این دیار برای فعالین این عرصه بسیار مهم است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: انجام پروژه های باستان شناسی در این استان می تواند بخشی از تاریخ طولانی و ناشناخته کرمانشاه را روشن کند.

فعله گری همچنین با اشاره به نقش باستان شناسی در توسعه گردشگری گفت: روشن ساختن تاریخ کهن و پر از رمز و راز استان می تواند در توسعه گردشگری نیز اهمیت ویژه ای داشته باشد و از آنجایی که گردشگری به عنوان محور اصلی توسعه استان شناخته شده، وظیفه ماست که به هر طریق ممکن شرایط را برای توسعه
گردشگری فراهم کنیم.

گفتنی است: نشست علمی باستان‌شناسی درباره منطقه زاگرس با سخنرانی اساتید برجسته باستان شناسی جهان در هتل پارسیان کرمانشاه برگزار شد.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *