بازدید استاندار کرمانشاه از هتل لاله بیستون

استاندار کرمانشاه به همراه جمعی از مدیران این استان از هتل لاله بیستون بازدید به عمل آوردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری اریکه، دکتر اسدالله رازانی در جریان بازدید از آثار تاریخی و گردشگری استان از هتل لاله بیستون واقع در کاروانسرای تاریخی شاه عباسی این مجموعه ثبت جهانی شده نیز بازدید کرد.

در جریان این بازدید مهندس علی فعله‌گری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه با ارائه گزارشی از روند تغییر کاربری کاروانسرای شاه عباسی بیستون به هتل لاله اظهارکرد: استان کرمانشاه در میان تمامی استانهای غربی کشور تنها استانی است که دارای یک اثر ثبت جهانی شده است و قرار داشتن کاروانسرای بیستون که هم اکنون به هتل لاله تبدیل شده در درون این مجموعه ثبت‌جهانی شده به ارزشهای آن دوچندان افزوده است.

وی ادامه داد: کاروانسرای شاه عباسی بیستون با مساحتی بیش از ۶۰۰۰ متر مربع با فرم ۴ ایوانی در دوره صفویه و به دستور شاه عباس در سال ۱۰۹۳ در مقابل اثر تاریخی فرهاد تراش بیستون ساخته شده است.

فعله‌گری تصریح کرد: از کاروانسرای بیستون سالهای سال به عنوان زندان و بازپروی معتادان استفاده می شد که با پیگیریهای اداره کل میراث فرهنگی استان، این کاروانسرا از آن شرایط نابهنجار درآمد و با انجام پروژه مرمت به شکل و شمایل اصیل‌اش بازگردانده شد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه گفت: با هماهنگی به عمل آمده با سازمان میراث فرهنگی کشور این کاروانسرا را به شرکت توسعه گردشگری واگذار کردیم که این شرکت نیز با انجام هزینه ها و تغییراتی در تاسیسات و تجهیزات، آن را به یک هتل بوتیک مجهز و شیک به نام هتل لاله بیستون تبدیل کرد.

وی خاطرنشان کرد: امروزه دیگر توریست های خارجی از هتل های ۴ ستاره و ۵ ستاره معمولی خسته شده اند و بیشتر به دنبال اسکان در هتل بوتیک ها مثل همین هتل لاله بیستون هستند.

همچنین در ادامه بازدید استاندار کرمانشاه از این هتل، مهندس دهقان، مدیر هتل لاله بیستون با ارائه توضیحاتی اظهارکرد: از ابتدای به کار این هتل تاکنون که چیزی حدود یک ماه می شود ۳۰۰ مسافر خارجی که قالبا از کشورهای آلمان، اتریش، فرانسه و ایتالیا بوده اند، اقامت کرده اند.

دهقان گفت: از روز آغاز به کار این هتل تا کنون همواره تمامی اتاق های آن توسط توریست های خارجی پر بوده است و این نشان می دهد که این هتل و کلا این مجموعه ثبت جهانی شده پتانسیل بسیار بالایی برای توسعه گردشگری استان کرمانشاه دارد.

مدیر هتل لاله بیستون خاطرنشان کرد: همچنین با توجه به سیستم رزرواسیون این هتل، تمام اتاق های آن تا تاریخ ۱۵ فروردین ماه سال ۹۵ توسط تورهای خارجی رزرو شده است.

وی تاکید کرد: این هتل دارای ۴۰ دوربین مداربسته و متصل به سیستم اینترنت است به گونه ای که مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری کشور در تهران و در هر لحظه به صورت آن لاین می تواند نقاط مختلف این هتل را رصد کند.

دهقان با اشاره به ایجاد تمامی خدمات مورد نیاز برای گردشگران خارجی در این هتل بوتیک، گفت: تمام تلاش خود را به کار برده ایم که گردشگران خارجی اسکان یافته در این هتل از رفاه کامل برخوردار باشند.

گفتنی است: در پایان این بازدید دکتر اسداله رازانی استاندار کرمانشاه نقش هتل بوتیک لاله بیستون را در توسعه گردشگری استان مثبت ارزیابی کرد.
یک دیدگاه در “بازدید استاندار کرمانشاه از هتل لاله بیستون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *