بالخره معاون‌جدید صنایع‌دستی کرمانشاه منصوب شد

در پی بازنشسته شدن نصرت اله سپهر معاون پیشین صنایع دستی کرمانشاه، طی حکمی از سوی مدیرکل میراث فرهنگی کرمانشاه، پروانه حیدری به عنوان معاون جدید صنایع دستی استان منصوب شد.

 

به گزارش خبرگزاری اریکه (مرجع گردشگری کشور)، جمعی از صنعت‌گران برتر استان به نمایندگی از مجمع هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی استان کرمانشاه با حضور در محل کار مدیرکل میراث فرهنگی استان، انتصاب خانم پروانه حیدری را به عنوان معاون جدید صنایع دستی استان تبریک گفته و از ایشان به خاطر انتصاب یک چهره آشنا به مسایل صنایع دستی و شناخته شده در میان صنعت گران تقدیر کردند.

 

مهندس فعله گری در این دیدار، با تقدیر از زحمات نصرت اله سپهر معاون سابق صنایع دستی استان که به تازگی به افتخار بازنشستگی نائل آمده اند، گفت: انتصاب خانم حیدری به عنوان یکی از نیروهای فعال و توانمند استان در حوزه صنایع دستی که سال ها در این حوزه فعالیت داشته و به مسائل صنعت گران استان اشراف بسیار خوبی دارند، می تواند به پیشبرد اهداف سازمان در راستای توسعه صنایع دستی کمک کند.

 

وی با اشاره به اهمیت ویژه اشتغال زایی، کارآفرینی، درآمدزایی و ارز آوری بالای تولیدات صنایع دستی در کشور، اظهار داشت: در استان کرمانشاه نیز با توجه به تنوع بسیار خوب تولیدات صنایع دستی و فعالیت خیل عظیم صنعت گران، توسعه صنایع دستی و ترویج آن جزو اولویت های کاری این اداره کل است که با همراهی صنعت گران و حمایت های دولت قابل تحقق است.

 

فعله گری خاطرنشان کرد: به منظور پیش برد برنامه های استان پس از بازنشستگی جناب آقای سپهر برای انتخاب جایگزین مناسبی برای ایشان دو نفر از نیروهای توانمند و مرتبط با صنایع دستی را جهت انتصاب به این معاونت به سازمان مرکزی معرفی که در نهایت سرکار خانم پروانه حیدری با تایید سازمان برای این سمت انتخاب شدند که با توجه به سوابق ایشان در حوزه صنایع دستی، امیدواریم شاهد یک تحول مناسب در این حوزه باشیم.

 

در ادامه این نشست نمایندگان صنعتگران استان ضمن تقدیر و تشکر از مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه به خاطر این حُسن انتخاب، پیشنهادات خود را برای بهبود شرایط توسعه صنایع دستی استان به معاون جدید صنایع دستی این اداره کل مطرح کردند.

 

توجه بیشتر به تشکل های صنایع دستی، ایجاد امور صنفی صنایع دستی و رایزنی با مجمع امور صنفی، تشکیل بانک اطلاعتی دقیق و موثر، ممانعت از انحراف در بیمه صنعت گران واقعی، انعقاد تفاهم نامه با صدا و سیما و معرفی صنعت گران و کالاهای تولید صنایع دستی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، انتخاب چهره ماندگار سالانه صنایع دستی استان به منظور ترغیب جوانان به صنایع دستی، تشکیل کارگروه های مرتبط و تخصصی و برگزاری جشنواره های مختلف در این زمینه از جمله پیشنهادات صنعت گران برتر استان به معاون جدید صنایع دستی استان بود که در این نشست مطرح شد.

 

همچنین پروانه حیدری معاون صنایع دستی استان ضمن تشکر از نمایندگان هنرمندان و صنعت گران استان، گفت: تحول در صنایع دستی استان علاوه بر حمایت های دولت نیازمند همکاری و همدلی صنعت گران است.

 

وی در پایان با بیان اینکه از هر تلاشی برای پیش برد اهداف توسعه و گسترش صنایع دستی در استان دریغ نخواهد کرد، گفت: صنعت گران هم چون بازو های اجرایی معاونت صنایع دستی هستند که می توانند نقش تعیین کننده ای در راستای پیش برد اهداف توسعه ای سازمان ایفا کنند.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *