ارسال آثار کرمانشاه به همایش ملی «دری به دشت، دلی به دریا»

 

سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمانشاه از ارسال آثار این اداره کل به همایش ملی «دری به دشت، دلی به دریا» خبر داد.

 

مهندس اصغر رشنو در گفت‌وگو با خبرنگار اریکه (مرجع گردشگری کشور) در این باره اظهارکرد: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه دو اثر به‌یادماندنی خود در بخش فیلم و کلیپ را به همایش ملی «دری به دشت، دلی به دریا» ارسال کرده است.

 

وی خاطرنشان کرد: کاک‌مراد و شاهنامه که بیانگر احوالات آخرین شاهنامه خوان کرد در استان کرمانشاه است به همراه کلیپ مادر که معرفی کننده جاذبه های تاریخی و توریستی استان است از سوی این اداره کل برای شرکت در همایش ملی دری به دشت و دلی به دریا ارسال شده است.

 

این مقام مسئول در اداره کل میراث فرهنگی استان کرمانشاه گفت: از آنجایی که زندگی امروزه ماشینی و به نوعی غرق در فضای مجازی است، بخشی از رسم و رسومات کهن و اصیل ما روبه فراموشی گذارده‌اند که متاسفانه شاهانامه خوانی بخشی از آن فرهنگ فراموش شده ماست.

 

وی تاکید کرد: این فیلم در راستای ثبت معنوی شاهنامه خوانی کردی توسط این اداره کل تهیه شده است.

 

رشنو تصریح کرد: همچنین کلیپ مادر در راستای معرفی هرچه بهتر و بیشتر جاذبه های تاریخی و توریستی استان توسط این اداره کل تهیه شده است.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *