فروش صنایع دستی و سوغات کرمانشاه از مرز ۱۰ میلیارد ریال گذشت

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: فروش صنایع دستی و سوغات کرمانشاه در بازارچه های نوروزی از مرز ۱۰ میلیارد ریال گذشت.

به گزارش اریکه (مرجع گردشگری کشور) پروانه حیدری در این باره اظهارکرد: از ابتدای تعطیلات نوروز ۹۵ تاکنون به صورت میانگین روزانه یک میلیارد و ۵۸۰ میلیون ریال صنایع دستی و سوغات در نمایشگاه های نوروزی صنایع دستی دایر شده در سطح استان به فروش رسیده است.

وی ادامه داد: بر این اساس در هفت روز گذشته مجموعا ۱۱ میلیارد و ۶۰ میلیون ریال فروش صنایع دستی و سوغات در نمایشگاه های نوروزی استان داشته‌ایم.

حیدری همچنین با اشاره به میزان بازدید گردشگران نوروزی از این نمایشگاه ها، گفت: به صورت میانگین روزانه ۵۷ هزار نفر از نمایشگاه های صنایع دستی استان بازدید به عمل آورده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: بر این اساس در هفت روز گذشته حدود ۴۰۰ هزار گردشگر و مسافر نوروزی از بازارچه‌های صنایع دستی استان بازدید به عمل آورده‌اند.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: امسال در مجموع ۲۲۹ غرفه صنایع دستی همراه با ۱۰۷ سیاه چادر عشایری در ۶۰ نقطه از استان کرمانشاه برای استقبال و پذیرایی از گردشگران و میهمانان نوروزی دایر شد.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *