حیدری طیب:از طرح تبدیل باغات سراب قنبر به مجموعه گردشگری حمایت می‌کنم

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: از طرح تبدیل باغات سراب قنبر به یک مجموعه بزرگ و زیبای گردشگری حمایت می کنیم.

به گزارش اریکه (مرجع گردشگری کشور) سید سعید حیدری طیب در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهارکرد: سراب قنبر یکی از بزرگترین مجموعه باغات شهر کرمانشاه بوده که متأسفانه طی دهه‌های اخیر حجم بسیار وسیعی از درختان آن قطع و سپس تبدیل به اماکن مسکونی و تجاری شده است.

وی افزود: متأسفانه موضوع قطع درختان باغات سراب قنبر توسط سودجویان همچنان با سرعت ادامه دارد و این روند بسیار نگران کننده است.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان قاطع رهبر معظم انقلاب در زمینه برخورد شدید با پدیده زمین خواری اظهارکرد: مسئولان ارشد قضایی استان باید هرچه سریعتر بدون هیچ‌گونه چشم پوشی و تبعیض با این تخلفات آشکار صورت گرفته در سراب قنبر قاطعانه برخورد کنند.

حیدری طیب ضمن حمایت از تلاش های جمعی روزنامه نگاران، فعالان مدنی و زیست محیطی استان برای پایان بخشیدن به روند قطع درختان باغات سراب قنبر اظهارکرد: خوشبختانه همگرایی خوبی میان فعالان عرصه های مختلف در مورد لزوم پایان بخشیدن به قطع درختان سراب قنبر ایجاد شده که بسیار دلگرم کننده است.

وی افزود: این مجموعه باغات از سرمایه‌های طبیعی بسیار ارزشمند کرمانشاه محسوب می شوند و استعداد تبدیل شدن به یک مجموعه تفریحی و توریستی بسیار بزرگ و زیبا را دارند که این طرح باید با جدیت دنبال شود.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در پایان از شهرداری، شورای شهر، جهاد کشاورزی و مدیریت شهری و مدیریت ارشد استان خواست هرچه زودتر اقدامی عملی در زمینه اجرایی شدن این طرح انجام دهند.




پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *