گروه وکلای «وندیداد» تشکیل شد

گروه وکلای «وندیدا» در دل مجموعه کانون وکلای دادگستری کرمانشاه و ایلام تشکیل شد.

به گزارش اریکه، سید محمد اکبری، سخنگوی این گروه در نشست خبری آغاز به فعالیت این گروه از وکلا که در محل سالن جلسات کانون وکلای دادگستری استانهای کرمانشاه و ایلام برگزار شد، اظهارکرد: از مدتها پیش جمعی از وکلای دغدغه‌مند و حساس به مسائل اجتماعی کانون وکلای دادگستری کرمانشاه و ایلام در اندیشه یافتن راهکاری برای خدمت بیش تر به جامعه بودند که در نهایت ثمره تلاش این وکلا منجر به تشکیل گروه وندیداد شد.

وی در تعریف «وندیداد» گفت: «وندیداد» در واقع قوانین ضد دیو و پلیدی و کوشش برای تحقق به وجود آمدن شرایط بهتر در جامعه است.

اکبری با تاکید بر اینکه گروه وندیداد به هیچ وجه به دنبال انجام فعالیت های سیاسی نیست، تصریح کرد: فعالیت در امور صنفی، علمی و آموزشی، فرهنگی، اجتماعی و هنری فارغ از هرگونه فعالیت و جهت گیری سیاسی هدف اصلی گروه وندیداد است.

سخنگوی این گروه اظهارکرد: تحکیم و تثبیت جایگاه کانون وکلا و تلاش در جهت حفظ استقلال کانون وکلای دادگستری، اعتلای نهاد وکالت در جامعه و نهادینه کردن آن و اهتمام در شناخت و تبیین جایگاه وکیل، حضور فعال و همه جانبه در عرصه های دفاع از ارزشهای انسانی و اجتماعی در مجامع و مراجع داخلی و بین المللی، تلاش جهت ارتقاء علمی و حرفه ای وکلای دادگستری و کارآموزان وکالت، تقویت روحیه قانونمداری و قانونمندی در جامعه از جمله اهداف گروه وندیداد است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین تلاش جهت احیاء، گسترش و تثبیت حقوق شهروندی در جامعه، حل اختلافات اشخاص از طریق داوری و سایر شیوه های جایگزین حل اختلاف، انجام فعالیت های آموزشی و پژوهشی و تقویت روحیه وحدت و همدلی وکلا برای نیل به اهداف فوق و سایر اهداف مشروع و قانونی از دیگر برنامه های گروه وکلای وندیداد می باشد.

اکبری در خصوص اعضای هیات موسس این گروه نیز اظهارکرد: سید محمد اکبری، امیر بصیری، مینا بهرامیان، محمدرضا پشمی، بیژن قنبری، کیوان کیادی، حیدر مظفری فیروزه هفت عضو هیات موسس گروه وندیداد هستند.

سخنگوی گروه وکلای وندیداد گفت: وندیداد، نخستین گروه تشکیل شده در دل کانون های وکلای غرب کشور است و امیدواریم که در آینده شاهد تاسیس و راه اندازی گروه های دیگری نیز باشیم.

وی تاکید کرد: اعتقاد راسخ داریم که در دنیال کنونی هرگز نمی توان به صورت انفرادی و فردی کارها را پیش برد بنابراین نیاز است که به انجام کار گروهی و تقویت روحیه جمعی همت گماریم.

اکبری اظهارکرد: یقینا فعالیت گروه وندیداد فراتر از امورات صنفی بوده و تمرکز آن بیشتر بر امرو اجتماعی جامعه متمرکز خواهد شد.

این وکیل پایه یک دادگستری گفت: گروه وکلای وندیداد در پاسخ به نیازهای زمان حال و گذشته و با دید و نگاهی به آینده تشکیل شده است و می خواهیم از گذشته ای که احساس می کنیم توفقیات و پیشرفت های چندانی نداشته ایم فراتر رفته و در آینده نقایص و کاستی های گذشته را جبران کنیم.

وی همچنین در خصوص نحوه عضوگیری این گروه گفت: این گروه، وکلای پایه یک دادگستری را به عنوان عضو اصلی خود پذیرفته و کارآموزان وکالت، فارغ‌التحصیلان رشته حقوق و اشخاصی که ممکن است کمکی به گروه کنند را نیز به عنوان عضو افتخاری می پذیرد.

اکبری از کلیه فعالان اجتماعی، فرهنگی، هنری، رسانه‌ای، محیط زیستی و … نیز درخواست کرد که گروه وندیداد را در انجام برنامه ها و اهداف اش یاری دهند.

سخنگوی گروه وکلای وندیداد با اشاره به اینکه سایت اینترنتی این گروه در دست طراحی است، اظهارکرد: تا زمان طراحی سایت گروه، مردم می توانند از طریق پست الکترونیکی به نشانی: vandidad.group@yahoo.com با گروه وندیداد ارتباط برقرار کنند.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *