منوریل درانتظار شهردار، راه‌آهن منتظر رییس‌جمهور!

یادداشت/ هادی نوروزی

گرچه سالهاست که امور عمرانی دیار سنگ و آب، کج‌دار و مریض حرکت می کند اما روند این حرکت، این روزها می توان‌گفت که تقریبا متوقف شده است.

به گزارش اریکه، امور عمرانی در استان کرمانشاه معمولا دو حالت دارد، اگر پاییز و زمستان باشد، برف و باران را بهانه کرده و می گویند الان که فصل کار عمرانی نیست! و اگر بهار و تابستان باشد، مدیران و مسئولان مربوطه سرکارشان نیستند که بخواهند پیگیر باشند!

گرچه حالت سوم آن هم بهانه عدم تامین منابع مالی، اعتباری و بودجه است که این نیز همان داستان تکراری، کف دست است، که مو ندارد!!!

بحث امروز ما، حالت دوم این قضیه است، یعنی وقتی که از نظر جوی، روزگار خوش انجام امورات عمرانی است اما به دلیل عدم حضور مدیران و مسئولان، کارها پیش نمی رود.

یکی از اصلی ترین پروژه های عمرانی استان کرمانشاه، پروژه منوریل است که چندین سال است مردم کرمانشاه شاهد حرکت کند و ضعیف آن هستند اما اخیرا جناب مهندس سلیم ساسانی، مدیرعامل محترم قطار شهری کرمانشاه در گفت و گویی با ایسنا، عنوان کرده‌اند: «همه شرایط برای آغاز عملیات حفر تونل فاز دو قطار شهری کرمانشاه (حدفاصل میدان آزادی تا میدان فردوسی) آماده است و ما منتظر آمدن شهردار جدید هستیم تا بتوانیم کار خود را شروع کنیم».

…. جناب ساسانی، در انتظار شهرداری است که این روزها در اوج بلاتکلیفی است، یعنی بعد از آنکه شوراییان محترم، در آن جلسه پر ابهام و هنوز تعیین تکلیف نشده!، شهردا را استیضاح کردند، بعد از مدت کوتاهی شخص دیگری را به عنوان شهردار برگزیدند که با گذشته بیش از یک ماه از انتخاب او هنوز نتیجه تعیین تکلیف، تایید یا عدم تایید آن توسط مراجع ذی‌صلاح مشخص نشده است…. یعنی گویا حالاحالاها کرمانشاه شهر بی شهردار است و پروژه های عمرانی‌اش نیز بلاتکلیف.

اما دیگر پروژه کلان استان کرمانشاه که سالهای سال است همه مردم این دیار در انتظار به سرانجام رسیدن آن هستند، پروژه راه آهن غرب کشور است که جناب مهندس نیک کردار معاون امور عمرانی استانداری کرمانشاه، چندی پیش در گفت‌وگویی با ایسنا در خصوص آن عنوان کرده‌اند که «بسیاری قول‌ها و وعده هایی که تاکنون در زمینه این پروژه و انجام کارهای آن داده شده، محقق نشده است. با توجه به این مسئله نه خوشبین هستیم و نه بدبین، اما تلاش خود را برای عملی شدن این وعده ها انجام می‌دهیم. نیک کردار به سفر آتی رییس جمهور و هیات دولت به استان کرمانشاه هم اشاره کرده و گفته: ما سفر رییس جمهور را در پیش داریم و قطعا یکی از پروژه‌هایی که در این سفر ارائه خواهد شد، بحث راه آهن غرب کشور است».

یعنی اینکه پروژه راه‌آهن نیز در انتظار تشریف فرمایی دکتر روحانی است و تا آن زمان کاری از دست کسی بر نمی آید!!

بحث دیگر عدم حضور شخصی پیگیر و جسور در معاونت امور عمرانی استانداری است که بتواند از این فصل کاری مناسب بهره کافی را برده و حداقل امورات عمرانی استان را تکانی بدهد که متاسفانه (آنگونه که شنیده‌ها می‌گویند) به دلیل کسالت جناب مهندس نیک کردار و انجام عمل جراجی قلب باز، ایشان تا مدتها در مرخصی استیلاجی به سر برده و باید تحت درمان و استراحت باشند.

نگارنده ضمن آرزوی سلامتی برای این مدیر استان، از مدیریت ارشد استان تقاضا دارد که هم فکری عاجل به حال شهرداری این کلانشهر کرده و در تعیین تکلیف شهردار آن ورود پیدا کند و هم در معاونت عمرانی استانداری، فردی را بگمارد که تا فصل کار عمرانی پایان نیافته، بتوان تکانی به پروژه‌ها داده شود.

…. زیاده جسارت است، هادی
یک دیدگاه در “منوریل درانتظار شهردار، راه‌آهن منتظر رییس‌جمهور!

  1. Deandre

    Frank We just stopped by and it is even better!!! They have expanded their parking and added more rootbeers. We stopped at Jim’s after eating dinner at Suzette’s which is just north of Jim’s on the east side of the road. Suzette’s serves gourmet french-italian made by a Cambodian chef who is Swiss trained. Okay Corral a cowboy themed burger/grill restaurant is next to Sust7ee&#821t;z. Jim’s, Okay Corral, and Suzette’s are each gems and they are with in about a mile of each other in the middle of nowhere between Jordan and Belle Plaine.

    پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *