چرا هیچ اعتراضی به «قاضی پور» نشد؟

یادداشت/ هادی نوروزی

«نادر قاضی‌پور» نماینده مردم ارومیه که پخش فیلمی از او باعث جنجال شده بود و اغلب مردم به آن واکنش نشان داده بودند، تصور می شد که در هنگام بررسی اعتبارنامه‌اش در مجلس با مشکل روبه رو شود اما اینگونه نشد و قاضی پور توانست به راحتی تاییدیه اعتبارنامه اش را از مجلس دهم بگیرد.

به گزارش اریکه، بسیاری از مردم این مرز و بوم، به ویژه آنهایی که مسائل سیاسی روز کشور را دنبال می کنند در انتظار رد شدن، یا حداقل به چالش کشیده شدن بحث اعتبارنامه «نادر قاضی پور» نماینده مردم ارومیه در مجلس دهم بودند که چنین اتفاقی رخ نداد.

«قاضی پور» در آن فیلمی که از او پخش شد و به سرعت در تمام فضای مجازی کشور دست به دست چرخید، از ادبیات رکیکی استفاده کرده بود که همه تصور می کردند اهالی بهارستان به وقت‌اش (زمان بررسی اعتبارنامه) پاسخ قاطع به او خواهند داد و مانع از حضور مجددش در مجلس خواهند شد، اما؟؟؟!!!!

حتی از سوی مردم و در اقدامی خودجوش کمپینی برای عدم تصویب اعتبارنامه او تشکیل شده بود و به نوعی می توان گفت که حداقل به چالش کشاندن اعتبارنامه قاضی پور در مجلس خواسته عمومی مردم است.

اما روز گذشته و در کمال تعجب همه دیدند که قاضی پور بدون هیچ مشکل و چالشی تاییدیه اعتبارنامه خود را از شعبه یک بررسی اعتبارنامه های مجلس دهم دریافت کرد.

گرچه محمدقسیم عثمانی سخنگوی شعبه یک بررسی اعتبارنامه های مجلس درباره نحوه بررسی اعتبارنامه قاضی زاده گفته است: ایشان با اکثریت آرا (نه اتفاق آرا) اعتبارنامه‌ش به تصویب رسیده است اما واقعا چرا هیچ اعتراضی به «قاضی پور» نشد؟

یعنی خواسته مردم کمترین اهمیتی برای نمایندگان مجلس دهم نداشت که حداقل او را مورد سوال قرار دهند؟

شاید این اولین نگاه ناخشوند مردم به مجلس دهم بود که اتفاق افتاد.

ایکاش بهارستانی های دهم قدری در بررسی و تایید اعتبارنامه «قاضی پور» تامل می کردند و او را مورد بازخواست در مقابل افکارعمومی قرار می دادند.

اگر قرار باشد که مجلس دهم اینگونه با مردم همراه باشد و پیگیر مطالبات آنها باشد، باید از هم اکنون فاتحه آن را خواند! مجلسی که هیچ اهمیتی به مطالبه عمومی مردم ندهد چگونه می تواند فردا روزی پیگیر دیگر خواسته های آنان باشد؟؟؟

…. و هنوز برای من نگارنده جای این سوال باقی است که «چرا هیچ اعتراضی به «قاضی پور» نشد؟»
یک دیدگاه در “چرا هیچ اعتراضی به «قاضی پور» نشد؟

  1. دهنوي

    سلام دهنوي هستم قاضی پور مرتکب اشتباه بزرگی شده بود وپشیمان شده بود و علت اعتراض نکردن نماينده ها شاید فعالیت زیاد او در بحث های قانونگذاری او در مجلس بود که هیچ نمابنده ای به اندازه او فعال نبود ونماینده گان نخواستند از خدمات او محروم شوند و علاوه بر این دو مورد دلیل سوم ویا شاید بتوان گفت دلیل اصلی در صورتی که قاضی پور تایید نمی شد اهالی آدربایجان و ترک ها که حس ناسیونالی قوی دارند ایجاد تشنج می کردند.

    پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *