کریدور گردشگری بیستون -کرمانشاه فقط یک نقشه تحت عنوان فاز صفر است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: امروزه حمایت از بخش خصوصی در حوزه گردشگری به یک الزام تبدیل شده است.

به گزارش اریکه به نقل از ایسنا، جلیل بالایی در این باره اظهارکرد: باتوجه به سیاستهای عمومی دولت به ویژه در برنامه ششم توسعه قویا به دنبال ساز و کاری است که حمایت از بخش خصوصی دارای اولویت اساسی باشد.

وی ادامه داد: حتی در برنامه ششم توسعه شرایط به گونه ای پیش بینی شده که پروژه های عمرانی سطح کشور را نیز به بخش خصوصی واگذار کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: در بحث گردشگری حمایت از بخش خصوصی به شکل الزام درآمده است یعنی ما موظفیم و ملزم هستیم که بخش خصوصی فعال در حوزه گردشگری را حمایت کنیم.

بالایی تصریح کرد: سازمان میراث فرهنگی در حال حاضر با همکاری صندوق کارآفرینی و امید به فعالیت های حوزه بوم گردی تسهیلات ۴ درصد می دهد که در نوع خود قابل توجه و بی سابقه است.

وی همچنین در خصوص کریدور گردشگری بیستون به کرمانشاه گفت: بحث کریدور گردشگری بیستون به کرمانشاه در حال حاضر در حد فقط یک نقشه تحت عنوان فاز صفر است و آنچه که ما در دستور کار داریم این است که مطالعات و طراحی نقشه فاز یک را انجام دهیم.

این مقام مسئول در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: ما باید در بحث کریدور گردشگری بیستون به کرمانشاه به نقطه ای برسیم که اگر سرمایه گذاری قصد ورود داشت، بداند در کجا دارد سرمایه گذاری می کند و چه نقشه و پلانی پیش روی او قرار دارد.

بالایی تاکید کرد: در یکی دو جلسه آینده کارگروه گردشگری استان سعی خواهیم کرد بتوانیم کارها را به جایی برسانیم که حداقل برای رسانه ها چیزی برای گفتن داشته باشیم.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *