۱۰۰۰ میلیارد دلار؛ رقم تجارت غذاهای فراسودمند در جهان

مختروع تنها نوشابه پروبیوتیک ایران گفت: به‌دنبال تاسیس اولین مرکز تحقیقات تخصصی صنایع غذایی غرب کشور هستیم.

به گزارش اریکه، دکتر احسان صادقی، دانشیار گروه صنایع غذایی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در مراسم رونمایی از نخستین نوشابه فراسودمند ایران که با حضور مسئولین استان در محل سالن آمفی تئاتر هتل پارسیان برگزار شد، اظهارکرد: محصولات فراسودمند محصولاتی هستند که امروزه در سطح دنیا جا افتاده و سرمایه گذاران بسیاری به دنیال سرمایه گذاری بر روی آن هستند چراکه این محصولات سلامت نسل بشر را تضمین می کند.

وی ادامه داد: غذاهای فراسودمند غذاهایی هستند که علاوه بر پایه تغذیه ای که دیگر غذاهای معمولی دارند، مثل ویتامین ها، پروتیین ها و … دارای یکسری خواص دیگری نیز هستند که آنها موجب ارتقاء سطح سلامت نسل بشر می شود.

صادقی افزود: امروزه شاهد آنیم که درخواست ها برای غذاهای فراسودمند در دنیا در حال افزایش است و در کشورهای توسعه یافته در سوپر مارکت ها بیش از نیمی از غذاها فراسودمند هستند.

این مخترع جوان کرمانشاهی خاطرنشان کرد: یکهزار میلیارد دلار در سال، رقم تجارت غذاهای فراسودمند در جهان است که متاسفانه تاکنون سهم بسیار اندک و ناچیزی از آن به کشور ایران تعلق داشته است.

وی همچنین یادآور شد: تولید مواد ضد میکروبی، رقابت با عوامل بیماری زا، جلوگیری از ورود بیماری به بدن، کاهش کلسترول خون، کمک به جذب مواد غذایی مفید در بدن، ضد سرطانی بودن، داشتن خاصیت ضد التهابی روده و … از جمله خواص پروبیوتیک ها هستند.

این دانشیار دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: در این نوشابه قند کاهش یافته، مواد نگهدارنده حتی از نوع مجاز آن هم حذف شده و حاوی یک میکروارگانیسم پروبیوتیک است که سلامت مصرف کننده را تضمین می کند.

وی تاکید کرد: ما نمی خواستیم کوچکترین تغییری در طعم و ظاهر نوشابه ایجاد کنیم بنابراین نوشابه توکا پروبیوتیک تولید شده از نظر شکل ظاهری و طعم هیچ تفاوتی با نوشابه های معمولی ندارد.

این مخترع جوان کرمانشاهی گفت: این وظیفه دولت است که سرمایه گذاران و کارخانجاتی را که می آیند و روی چنین محصولاتی که سلامت بشر را تضمین می کند، سرمایه گذاری می کنند، حمایت کند.

صادقی خاطرنشان کرد: ما به دنبال اختراع آب فراسودمند، دوغ فراسودمند، فراورده های گوشتی فراسودمند، ماء الشعیر فراسودمند و آب میوه فراسودمند نیز هستیم و از همین جا از سرمایه گذاران استان و کشور درخواست داریم که ما را در اجرای این طرح ها یاری کنند.

وی همچنین اظهارکرد: به‌دنبال تاسیس اولین مرکز تحقیقات تخصصی صنایع غذایی غرب کشور هستیم.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *