هفت درصد آثار ثبت ملی شده ایران مربوط به کرمانشاه است

سرپرست معاونت میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: هفت درصد آثار ثبت ملی شده ایران مربوط به کرمانشاه است.

به گزارش اریکه، اکبر رضایی در چهارمین جلسه کارگروه میراث فرهنگی و گردشگری استان که در محل سالن جلسات تدبیر استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهارکرد: تا کنون چهار هزار و ۱۱۳ اثر تاریخی، فرهنگی و طبیعی در سطح استان کرمانشاه شناسایی شده است.

وی ادامه داد: از این تعداد آثار شناسایی شده استان کرمانشاه، تاکنون دو هزار و ۱۵۶ اثر تاریخی، فرهنگی و طبیعی به ثبت آثار ملی ایران رسیده است.

سرپرست معاونت میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: در واقع ۵۲ درصد آثار شناسایی شده استان کرمانشاه به ثبت ملی رسیده اند.

رضایی با اشاره به اینکه تاکنون ۳۱ هزار و ۵۱ اثر از سراسر کشور در لیست میراث ملی ایران قرار گرفته اند، اظهارکرد: هفت درصد از کل آثار ثبت ملی شده ایران متعلق به استان کرمانشاه است و از این حیث بعد از استانهای فارس و لرستان رتبه سوم کشور را داریم.

وی همچنین در خصوص شرایط آثار طبیعی استان کرمانشاه گفت: تاکنون در استان کرمانشاه ۴۰ اثر طبیعی ارزشمند شناسایی شده که ۲۸ مورد آنها به ثبت ملی رسیده اند.

این مقام مسئول در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه همچنین از خارج شدن سه اثر تاریخی کرمانشاه (هتل بیستون، بیمارستان مسیح و خانه خدیوی) از لیست میراث ملی با حکم دیوان عالی کشور خبر داد.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *