توصیه های استاندارکرمانشاه درخصوص تغییر و تحول مدیران در شهرستانها

استاندار کرمانشاه از ابلاغ ۴۶ طرح و پروژه مربوط به سفر دکتر روحانی به استان با ۹۹۹ میلیارد تومان اعتبار خبر داد.

به گزارش اریکه، دکتر اسدالله رازانی در جلسه شورای اداری استان که با حضور مهندس مقیمی، قائم مقام وزیر کشور در سالن جلسات شهدای دولت استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهارکرد: بعد از سفر رییس جمهور و هیات دولت به استان یکسری مصوبات داشتیم که با پیگیری های انجام شده مجموع آنها شامل ۴۶ طرح و پروزه با اعتباری بالغ بر ۹۹۹ میلیارد تومان در قالب یک جدول طراحی شده به امضاء نوبخت معاون رییس جمهور رسید و برای اجرای به دستگاه های اجرایی ابلاغ شده است.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس این جدول ۶۴۰ میلیارد تومان از مجموع این اعتبارات در سال ۹۵ و مبلغ ۳۵۹ میلیارد تومان دیگر آن هم در سال ۹۶ تامین اعتبار خواهد شد.

استاندار کرمانشاه گفت: مدیران دستگاه های اجرایی استان باید دریافت این اعتبارات را پیگیری کنند.

وی خاطرنشان کرد: هفت طرح و پروژه از این ۴۶ مورد متعلق به فصل عمران شهری و روستایی است که برای آن ۳۲ میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده شده است. همچنین پنج طرح و پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۴۸ میلیارد تومان مربوط به فصل کشاورزی است.

رازانی تصریح کرد: فصل مربوط به منابع آب استان نیز هشت پروژه با ۲۱۶ میلیارد تومان اعتبار دارد و به فصل علمی، فرهنگی و گردشگری نیز ۹ پروژه با ۶۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است.

استاندار کرمانشاه گفت: در فصل مربوط به بهداشت و درمان استان نیز ۱۰ پروژه با ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است و در فصل مربوط به حمل و نقل نیز چهار پروژه با ۳۳۰ میلیارد تومان اعتبار دیده شده است.

وی خاطرنشان کرد: در فصل ورزش و جوانان نیز یک پروژه با هفت میلیارد تومان اعتبار و در فصل صنعت و معدن نیز دو پروژه با پنج میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: استان کرمانشاه بالغ بر ۲۰۰۰ پروژه ناتمام دارد که برای اجرای آنها به هزاران میلیارد تومان اعتبار نیاز است و لذا تکمیل و اجرای این پروژه بدون حمایت و همراهی بخش خصوصی امکان پذیر نیست و ما چاره‌ای نداریم جزء آن بخش خصوصی را به کمک دعوت کنیم.

رازانی همچنین به برخی از انتصابات در سطح شهرستانها اشاره کرد و گفت: فرمانداران در بحث تغییر و تحولات مدیریتی در سطح شهرستانها باید به چند نکته توجه کنند اول اینکه تعداد این تغییر و تحولات از حد معمول و مسیر تعادل خارج نشود، دوم آنکه نیروهای غیرهمسو دولت باید به کار گمارده نشوند و سوم آنکه هر گونه تغییری در سطح شهرستان باید با هماهنگی فرماندار صورت گیرد.

وی تاکید کرد: نیروهایی که عناد و مخالفت خاصی با سیاست های دولت دارند طبیعتا اگر به کار گرفته شوند نمی توانند مجریان خوبی برای اجرای سیاست های دولت تدبیر و امید باشند لذا به کارگیری آنها منطقی نیست.

استاندار کرمانشاه گفت: طبق قانون و طبق رویه موجود در سراسر کشور، انتصابات باید با هماهنگی نماینده دولت انجام گیردو در غیر اینصورت چنانچه موردی مشاهده شود ممکن است شخصا ورود پیدا کنم، که صورت خوبی ندارد.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *