کلاف مشکلات پیچیده دور حریر!

گزارش از هادی نوروزی

روستای «حریر» از توابع شهرستان دالاهو در استان کرمانشاه که به اصطلاح یک روستای هدف گردشگری است!، این روزها با کلاف پیچیده مشکلات دست و پنجه نرم می کند.

به گزارش اریکه، حدود یک دهه از سفر دولت نهم به کرمانشاه گذشته، همان سفری که ۱۴ روستای کرمانشاه توسط هیات وزیران به عنوان روستاهای هدف گردشگری استان شناسایی شده و مصوب گردید که این روستاها به دیار سنگ و آب رونق دوچندان گردشگری دهند.

مصوبه ای که سبب هیچ چیز نشد…، ۱۴ روستای هدف گردشگری حتی یک تابلو هم با نام «هدف گردشگری» به چشم ندیدند.

روستای «حریر» یکی از آن ۱۴ روستای به اصطلاح هدف گردشگری است که در این سالها نه تنها رونقی نگرفت بلکه به دلیل حضور اندک گردشگرانی که بی سامان آمدند و نابسامانی به جای گذاشتند و رفتند!، این روزها حال و روز چندان خوشی ندارد و با کلاف پیچیده مشکلات دست و پنجه نرم می کند.

حریر از هدف گردشگری بودن تنها یک نام را یدک می کشد، نامی که بار مشکلاتش را سنگین تر هم کرده است.

روستای حریر، سراب زیبا و بی نظیری دارد که بارها درخواست ساماندهی آن را به مسئولین استان داده شده، اما … . حالا دیگر سراب حریر به زباله دانی روستا تبدیل شده.

اهالی روستا می گویند: با مشکل جدی کم آبی مواجه‌ایم و دوسال است که به مسئولین درخواست حفر یک چاه برای تامین آب روستا را داده ایم، اما موافقت نمی کنند.

روستای حریر مشکل جدی دفع فاضلاب دارد به گونه ای که فاضلاب خانه های این روستا بدون هیچ کانال کشی و حتی محفظی در داخل روستا جاری است و بوی تعفن آن …، این موضوع هم بارها توسط اهالی روستا به مسئولین گوشزد شده اما … هیچ که هیچ!

حریریان می گویند: راه روستایی حریر بسیار ناهموار و پر از چاله چوله است که این موضوع را چند سال است به مسئولین راه روستایی استان اعلام کرده ایم و بارها تقاضای کتبی داده ایم اما… بازهم هیچ در هیچ!

با توجه به رها بودن فاضلاب روستا، تلنبار شدن زباله در محل سراب و … وضعیت بهداشتی روستا بسیار اسف بار است.

خلاصه اینکه اهالی روستا حریر، دل پر درد و خونی از بی توجهی های مسئولین دارند. مسئولینی که شاید تاکنون بارها و بارها پُز هدف گردشگری بودن این روستاها در جلسات پر تن تراق خود داده و می دهند!

گفتنی است: روستای«حریر» از توابع بخش کرند شهرستان اسلام آباد غرب در استان کرمانشاه در ۵ کیلومتری شهر کرندغرب، ۳۷ کیلومتری شهر اسلام‌آبادغرب و ۱۰۰ کیلومتری شهر کرمانشاه قرار دارد.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *