۷۵ درصد “عطاری‌های” کرمانشاه “موادمخدر” می‌فروشند!

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اظهار کرد: ۷۵ درصد عطاری‌ها از کارکرد اصلی خود عدول کرده و به سمت عرضه مواد مخدر پیش رفته‌اند.

به گزارش اریکه، به نقل از ایسنا دکتر امید عبدی در جلسه شورای امنیت غذایی و سلامت استان با بیان اینکه عطاری‌ها به چالشی جدی در کشور و استان تبدیل شده‌اند، گفت: در حال حاضر ۷۵ درصد عطاری‌ها از کارکرد اصلی خود خارج شده‌اند.

وی تصریح کرد: متاسفانه بیشتر عطاری ها به سمت و سوی عرضه مواد مخدر پیش رفته و از کارکرد اصلی خود خارج شده‌اند و تمام مستندات و شواهد این امر وجود دارد.

عبدی این رویه عطاری‌ها را چالشی برای سلامت جامعه عنوان کرد و افزود: این امر نیاز به ساماندهی دارد و باید نظارت بر این مراکز در حوزه دانشگاه علوم پزشکی قرار گیرد.

وی با اشاره به توزیع مواد روانگردان خطرناک در عطاری‌ها، گفت: این کار بصورت باندی و شبکه‌ای در حال انجام است.

عبدی با بیان اینکه پرونده ‌ای قضایی از سوابق برخی عطاری‌ها و نیز مستنداتی از عوارضی که تجویزات این مراکز برای سلامت مردم داشته در دست است، گفت: این مراکز باید نظارت و ساماندهی کامل شوند.

وی افزود: عطاری‌ها و کارکرد آنها تعریف مشخصی دارد، اما اقدامات عجیب و غریبی در آنها شاهد هسیتم و بعضا تجویز و نسخه هم می‌دهند.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بر لزوم تصمیم گیری در خصوص ساماندهی و نظارت بر این مراکز در شورای سلامت استان تاکید کرد.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *