یادداشتی در باب «بانوی سیّاس نفوذ»!!

یادداشتی از علی فعله گری

به گزارش پایگاه خبری اریکه در این یادداشت آمده است: هنوز چند صباحی از آن دیدار تدارکاتی! .بانوی سیّاس انگلیس و ایستادن و نشستن پرمعنا ! در مقابل رئیس جمهور کشورمان و جناب وزیر امور خارجه نگذشته است، که در کنفرانس خنده دار کشورهای حاشیه خلیج فارس، نخست وزیر کشور استعمار پیر، که دیگر الان بایستی آنها را سردمدار استعمار نو با همدستی آمریکاییان، یاد کنیم. افاضاتی و کلماتی بر زبان آورد که بهتر است به جای خانم “می” او را (با عرض پوزش از خوانندگان محترم)، خانم “قی” بنامیم.

او که خود را جوگیر آن سالن با آن آدمهای غیر طبیعی و مسخ شده پولهای نفتی ، و البته الهام گرفته از مکتب و آموزشهای دیده شده در دانشگاههای کشور های استعماری مانند همین انگلیس و آمریکا و فرانسه و …، دیده بود ، شاید نا خواسته سخنانی بسیار غیر حرفه ای را بر زبان راند ، که البته قلب تمامی ایرانیان وطن پرست و ولایی را جریحه دار نمود وماهیت امپریالیستی و خباثت این کشور را برای تمامی ایرانیان بیشتر و بیشتر روشن نمود.

بدون شک اگر تیم تشریفات ریاست جمهوری، اصول و ارزشهای اخلاقی و عرف دیپلماتیک کشور عزیزمان ایران را در آن دیدار سازمان ملل، در نظر می گرفتند و حداقل برای شیوه پوشش آن خانم در مقابل رئیس جمهور محترممان به آنها تذکر لازم را می دادند، شاید هم اکنون این جسارت را از این خانم سیاستمدار تازه کار انگلیسی، شاهد نبودیم. قطعاً شیوه پوشش او در اجلاس اخیر خلیج فارس را همگان مشاهده کرده اند، با شلواری مشکی و گشاد که دیگر در مقابل سران کشورهای عرب خبری از آن شرایط نامناسب حضورش در برابر مقامات ایرانی نبود.

به زعم بسیاری از ایرانیان آن شیوه استقرار، خود اولین توهین و در واقع هتاکی به مقام ریاست جمهوری ما محسوب می شد.از طرف دیگر، متأسفانه پس از بیانات وقیحانه این خانم، بجز موضع گیری سخنگوی وزارت امور خارجه ، شاهد هیچ پاسخی و یا اظهار نظر کوبنده و یا احیاناً احضار سفیر جدید این کشور در داخل نیستیم.این چه معانی ای دارد؟!

انگلیسی ها در کار سیاست بسیار صبور هستند و گاهی برای پیشبرد یک پروژه حتی تا یک نسل هم صبر می کنند و نمود آنرا هم اکنون در خیلی از این کشورهای کوچک اطراف خلیج فارس و سایر نقاط دنیا مشاهده می کنیم.در کشورهای پادشاهی با اعطای بورسهای معنی دار تحصیلی به فرزندان پادشاهان و حکام کشورها از همان نوجوانی و جوانی ، آنها را برای نسل های پس از پدران یا برادرانشان تربیت می کنند و نمونه آنرا هم¬اکنون در خیلی از همین کشورها می توانیم ببینیم و نیم نگاهی به سابقه تحصیلی و آموزشهای شاهزادگان عربستانی و دیگر کشورها را می توان مثال زد.

این پروژه ها پیوسته ادامه دارد و حتی در مواردی با احتیاط می توان معادلهای وطنی آنرا هم در داخل کشور خودمان پیدا کرد و مثال زد که امیدوارم حدس ما درست نباشد..امّا چیزی که دیگر برای همه عیان است، سیاست های کشورهای آمریکا و انگلیس و دیگران در طول تاریخ است که حول محور همین اصول چرخیده و می¬چرخد.حتی در مواردی ملاحظه می کنیم که همسران پادشاهان کشورهای منطقه از نژاد آنگلوساکسون و آمریکایی و انگلیسی هستند و نمونه آن بعنوان مثال کشور پادشاهی اردن است؟!

قظعاً موارد بسیاری قابل استناد است که از حوصله این یادداشت خارج است، ولی قصد و نیت نگارنده از اشاره مختصر به این موضوع ، روشنگری این نکته مهم است که، درست است که دیگر همچون قرون قبل و ماقبل این کشورهای استعماری حضوری مستقیم در مستعمرات ندارند، امّا همواره در تلاش هستند تا نفوذ در هیأت حاکمه کشورها و تربیت نسل های وابسته به خود را برای دهه ها و صده های آینده را حفظ کنند.و نیروهای وابسته به خود را داشته باشند و بهترین راه هم همین تسهیل بورسهای تحصیلی و نفوذ در افکار و سرمایه های انسانی کشورهای تحت نظرشان است، این تذکر بارها در سخنان مقام معظم رهبری، اشاره شده و همگان را بشیر و نذیر بوده اند که نمونه آنرا در دیدار اخیر معظم له با نوجوانان در مراسم جشن تکلیف می بینیم..
رهبر معظم انقلاب در بیانات اخیر ۲۳ آذر ۹۵ فرموده اند “: فردای این کشور و تاریخ آن متعلق به شماست ،..آماده شوید. ایشان با اشاره به تلاش دشمنان برای نفوذ و تسلط اقتصادی، سیاسی و فرهنگی بر کشور، یکی از هدفهای دشمن را نفوذ در نوجوانان و جوانان برشمردند و افزودند: نوجوانان عزیز که فرزندان امروز ملّت ایران و مردان و مدیران فردای کشور هستند، باید با حضور فعال و شاداب در اجتماعات در مصونیت بخشی مقابل این نقشه دشمن، نقش مؤثری ایفا کنند…”

علی فعله گری.
afelegari.blogfa.com—alif1353@gmail.com
۲۴ آذر ماه ۱۳۹۵
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *