دبیر انجمن ملی کیک بوکسینگ کرمانشاه: نباید نگاه تبعیض آمیزی به رشته های ورزشی داشته باشیم

دبیر انجمن ملی کیک بوکسینگ کرمانشاه گفت: در ورزش کیک بوکسینگ، کرمانشاه جایگاه ویژه ای دارد.

به گزارش پایگاه خبری اریکه، بهروز کرانی در گفت و گو با خبرنگار سرویس ورزشی ایسنا منطقه کرمانشاه اظهار کرد: انجمن ملی کیک بوکسینگ ۱۷ زیرشاخه دارد و در واقع انجمن های ورزشی در سطح جهانی جایگاه فدراسیون را دارند.

کرانی با اشاره به اینکه رشته ورزشی کیک بوکسینگ در استان کرمانشاه دارای جایگاه ارزشمندی است، گفت: استان کرمانشاه در طول یکسال اخیر در رشته ورزشی کیک بوکسینگ سه نفر قهرمان جهان شامل ابوذرلرستانی، رضا میری و شهرام حقی در تورنمنت های جهانی داشته است.

رییس سبک فول کیک بوکسینگ هیات ورزشهای رزمی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: همچنین در رشته ورزشی او اسپرت نیز امسال تاکنون پنج نفر قهرمان جهان و ۱۰ نفر قهرمان آسیا داشته ایم، اما متاسفانه هیچکدام از این قهرمانان آنگونه که شایسته آن هستند دیده نمی شوند.

وی با بیان اینکه حدود ۹۰ درصد از رزمی کاران ایران در رشته ورزشی کیک بوکسینگ فعالیت دارند، گفت: مردم استان کرمانشاه و کلا خطه غرب کشور به دلیل توانایی جسمی و قدرت بدنی بالایی که دارند بهترین شرایط فیزیکی برای درخشش در این رشته را دارا هستند، اما در رشته های دیگر که تکنیک حرف اول را می زند معمولا چندان سرآمد نیستیم.

کرانی تصریح کرد: بچه های کرمانشاه در ذاتشان مقداری روحیه جنگندگی و استقامت بالا دیده می شود و لذا دوست دارند در ورزشهای قدرتی بیشتر فعالیت کنند، کما اینکه می بینیم به غیر از فول کنتاکت در دیگر رشته های ورزشی همچون کشتی و وزنه برداری و بوکس نیز سرآمد هستیم.

وی با اشاره به مشکلات حوزه مالی هیات ورزشهای رزمی در استان کرمانشاه گفت: متاسفانه هیات ورزشهای رزمی استان آن توانایی مالی لازم را ندارد که بتواند برای تک تک سبک ها و زیرشاخه های متعدد خود تبلیغات گسترده ای را به راه اندازد.

این مقام مسئول در هیات ورزشهای رزمی استان کرمانشاه افزود: از زمانی که آقای بزرگیان ریاست هیات ورزشهای رزمی استان را بر عهده گرفته اند این هیات ورزشی تحول خاصی پیدا کرده است. قبل از حضور ایشان شاید رتبه کرمانشاه در هیات های رزمی کشور جزو آخرین رتبه ها بود اما اکنون حرف اول را در کشور می زند.

کرانی تاکید کرد: در هیچ رشته ورزشی دیگری به اندازه این هیات ورزشی توان جذب مدال جهانی و آسیایی را نداریم.

وی یادآور شد: در حال حاضر همه بزرگان و پیشکسوتان این هیات گردهم آمده اند و با توان مضاعفی در راستای توسعه هنرهای رزمی در استان هستند و برنامه های بسیار مختلفی ازجمله برگزاری کلاسهای داوری، کلاسهای مربیگری، کلاس های تئوری و مسابقات استانی و کشوری را تدارک دیده ایم.

دبیر انجمن ملی کیک بوکسینگ کرمانشاه گفت: از همه مسئولین می خواهیم که نگاه تبعیض آمیزی نسبت به رشته های مختلف ورزشی در استان نداشته باشند، چراکه هر رشته ورزشی سختی ها و دشواری های خاص خود را دارد و اگر قیاسی در میان قهرمانان رشته های مختلف داشته باشیم متاسفانه به راحتی این تبعیض ها را می بینیم.

وی با بیان اینکه هیات ورزشهای رزمی بعد از تکواندو دارای بیشترین تعداد ورزشکار سازمان یافته در استان است، گفت: علی رغم همه اینها قهرمانان رشته های رزمی هرگز دیده نمی شوند و چندان توجهی به قهرمانی آنها نمی شود و چنین نگاهی از سوی مسئولین امر صحیح و پذیرفتنی نیست.

کرانی از سال ۱۳۶۰ در ورزش رزمی استان کرمانشاه فعالیت داشته و در سال ۱۳۷۸ به صورت رسمی رشته ورزشی کیک بوکسینگ را در کرمانشاه پایه گذاری کرده و تا کنون نیز چندین دوره سرمربی تیم کیک بوکسینگ استان بوده است.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *