با حضور قائم مقام وزیر صنعت: سردخانه مجهز شیر و لبنیات بیستون افتتاح شد

کارخانه شیر و لبنیات بیستون که با واگذاری آن به بخش خصوصی، چند سالی می شود که روح تازه ای در آن دمیده و جان تازه ای گرفته است، با همت، تلاش و پشتکار مدیریت و کارکنان آن هر روز شاهد توسعه و پیشرفت آن هستیم.

به گزارش پایگاه خبری اریکه، شاید به غلط چنین در افکار عمومی جا افتاده باشد که استان کرمانشاه خاطره چندان خوشی از ورود بخش خصوصی ندارد؟ اما باید گفت که چنین نیست و نمونه بارز و شایسته آن، همین کارخانه شیر بیستون خودمان است که بعد از واگذاری به بخش خصوصی چنان رونقی گرفته که بیا و ببین. کارگران و کارکنانش نه تنها کم نشدند بلکه دو و حتی سه برابر زمانی که دولتی بود هم شده است. تولیداتش هم نه تنها کم نشده، بلکه بیشتر، بهتر و متنوع تر هم شده است. خلاصه هرچه از موفقیت های این کارخانه بزرگ صنایع لبنی استان بعد از واگذاریش به بخش خصوصی بگوییم، کم گفته ایم.

کارخانه شیر و لبنیات بیستون بعد از طی موفقیت های برشمرده در بالا، امروز با حضور قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت، سردخانه مجهز و پیشرفته خود را نیز به بهره برداری رساند.

این سردخانه مجهز و پیشرفته در شهرک صنعتی فرامان کرمانشاه ایجاد شده که در این سردخانه انواع محصولات این شرکت نظیر شیر، دوغ و ماست نگهداری می شود و نزدیک به ۴۰ نفر نیز در آن مشغول به کار شده اند.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت:
راه‌اندازی ۵۴۰۰ واحد تولیدی و صنعتی در سال جاری

رضا رحمانی، قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه افتتاح سردخانه شیر بیستون با اشاره به برنامه‌هایی که دولت برای رونق تولید در بخش صنعت، کشاورزی و معادن دارد، گفت: ۲۱ هزار واحد تولیدی کشور از تسهیلات طح رونق تولید استفاده کردند که تعدادی از آن واحدهای تعطیل یا نیمه فعال بودند.

وی اظهار کرد: به علاوه برای سال جاری هدفگذاری کردیم که ۵۴۰۰ واحد جدید در کشور راه‌اندازی کنیم که از ابتدای سال تا کنون ۴۵۰۰ مورد از این تعداد راه‌اندازی شده است.

به گفته این مسئول، همچنین در این مدت چهار هزار واحد راکد نیز فقط در شهرک‌های صنعتی کشور به چرخه تولید بازگشتند.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه برنامه دولت برای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی راه‌اندازی واحدهای جدید و استفاده از ظرفیت واحدهای راکد و نیمه فعال است، تصریح کرد: حتی از پروژه یا طرحی که یک فرصت شغلی هم ایجاد کند غافل نخواهیم شد.

رحمانی استان کرمانشاه را نیز پیشتاز در زمینه فعالسازی واحدهای راکد و نیمه فعال دانست و تاکید کرد: در استان کرمانشاه از ابتدای سال تا کنون ۵۰ واحد به چرخه تولید بازگشته است.

وی در خصوص پروژه‌هایی که افتتاح شدند و یا بازدید از آنها صورت گرفت نیز گفت: همه این پروژه‌ها یک ویژگی مشترک دارند و آن استفاده از تجهیزات و تکنولوژی‌های جدید و نوسازی امکانات است.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: به علاوه بیشتر این واحدها با کمک منابع خود راه‌اندازی شده‌اند.

رحمانی با اشاره به اینکه سه واحد سردخانه بیستون، آذرین ذوب بیستون و لاوین پلاست بیستون که امروز افتتاح شد در مجموع برای حدود ۳۰۰ نفر ایجاد شغل دارند، تاکید کرد: از دو واحد قوطی سازی زمزم و بیوایمپلنت هم بازدید داشتیم که پیشرفت فیزیکی مناسب دارند.

وی معتقد است استان کرمانشاه با این نرخ بالای بیکاری باید توجه بیشتری به اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و ایجاد فرصت‌های شغلی داشته باشد.

به گفته این رحمانی، مسئولین استان و بخش خصوصی نیز همت خوبی دارند و پای کار هستند و با وجود این موارد می‌توان شاهد پیشرفت کرمانشاه و افزایش سهم این استان از تولید ملی بود.

مدیرعامل کارخانه لبنیات بیستون:
راه اندازی این سردخانه برای ۴۰ جوان بیکار کرمانشاهی شغل ایجاد کرده است

مهندس هوشنگ دامیار مدیرعامل کارخانه شیر و لبنیات بیستون در خصوص سردخانه‌ای که افتتاح شد اظهار کرد: این سردخانه در شهرک صنعتی فرامان واقع شده و ظرفیت نگهداری دو هزار تن انواع محصولات لبنی را دارند.

وی افزود: این سردخانه بزرگ و مجهز در زمینی به مساحت ۷۰۰۰ متر مربع ساخته شده که ۲۵۰۰ متر مربع زیربنا دارد.

مدیرعامل کارخانه شیر و لبنیات بیستون گفت: برای ساخت این سردخانه و تجهیز آن ۶۲ میلیارد ریال هزینه شده و برای ۴۰ نفر نیز شغل ایجاد شده است.

وی یادآور شد: در این ایامی که بیکاری معضل اول استان کرمانشاه است، ایجاد ۴۰ فرصت شغلی مستقیم برای جوانان جوایای کار کرمانشاهی اقدامی شایسته است که باید تلاش کنیم با فراهم آوردن مسیر صحیح سرمایه گذاری در استان، به سمت جذب سرمایه گذاران برویم.

گفتنی است: شرکت شیر و لبنیات بیستون در سال ۱۳۴۶ با توليد انواع فرآورده هاي لبني شامل شير، ماست، كره و روغن مورد بهره برداري قرار گرفت در حال حاضر با تولید انواع فرآورده هاي لبني در حال فعاليت مي باشد. این شرکت به عنوان اولين توليد كننده انواع فرآورده هاي لبني در غرب كشور، با حدود نيم قرن فعاليت، نقش موثر و اساسي در توسعه و گسترش بخش دامپروري منطقه غرب داشته است.

همچنین پیش از این شركت شير و لبنيات پاستوريزه بيستون در سالهاي ۱۳۸۸و ۱۳۹۱بعنوان واحد نمونه صنعتي و واحد نمونه استاندارد و در سالهاي ۱۳۹۰، ۱۳۹۱ و ۱۳۹۲بعنوان واحد نمونه صنعت غذا در استان انتخاب شده است. اين شركت دارنده گواهينامه هاي سيستم مديريت يكپارچه و سيستم ايمني موادغذائي بر مبناي استانداردهاي بين المللي است.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *