اولین دوره آموزش (HSE) در دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد

اولین دوره آموزش بهداشت، ايمني و محيط زيست (HSE) با محوریت کمک های اولیه ويژه اعضاء هیئت علمی و مسئولین آزمايشگاه‌ها در دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اریکه، اولین دوره آموزش بهداشت، ايمني و محيط زيست (HSE) با محوریت کمک های اولیه ويژه اعضاء هیئت علمی و مسئولین آزمايشگاه‌ها، توسط آزمايشگاه مرکزي و با همکاری مهندس خردمندی، مدرس دانشگاه جامع علمی کاربردی هلال احمر کرمانشاه در سالن جلسات دانشکده انرژی برگزار شد.

هدف اصلی از برگزاری این دوره آموزشی، ایجاد آمادگی اعضاء هیئت علمی و مسئولین آزمايشگاه‌ها در شرایط خطر و نیز حفظ و صیانت از نیروی انسانی و تجهیزات در هنگام وقوع حوادث بود.

تعاريف کمکهای اولیه، لزوم آموزش کمک های اولیه، ملاحضات قانونی، وضعیت اضطراری، شناسایی مشکل اصلی، ارزیابی اولیه، واکنش های پس از مراقبت، جستجو و بررسی در صحنه، احتیاط در موارد بیماری، تجهیزات حفاظت شخصی، فرايند كمك رساني، وظايف و مسئوليت امدادگر، معاینه بالینی، حمایت حیاتی پایه در شیرخواران و بزرگسالان، خطرات آنی و تهدید کننده حیات، علائم حياتي، احياء قلبي ريوي CPR، AED ، نمایش فیلم آموزشی برای هر بخش و تمرین و مانور بررسی علایم حیاتی و انجام احیاء قلبی و ریوی بصورت عملی از جمله مباحث تئوري و عملي این دوره آموزشی بود.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *