برگزاری مراسم تجلیل از قهرمانان شهر کرمانشاه با دور زدن قانون!

چهارمین دوره مراسم تجلیل از قهرمانان شهر کرمانشاه در حالی عصر امروز برگزار خواهد شد که چند روز اخیر حواشی زیادی به همراه داشته است.

به گزارش پایگاه خبری اریکه، به نقل از ورزش ۱۹ ” متاسفانه تعدادی از شورا نشینان مراسم امسال تجلیل از قهرمانان ورزشی شهر کرمانشاه را به برنامه های انتخاباتی خود گره زده اند تا شاید از طریق جامعه ی ورزش بتوانند آرای ریزش یافته ی خود به دلیل عدم عملکرد مطلوب در شورای شهر چهارم را بازیاب اند.

نکته قابل توجه در خصوص مراسم عصر امروز نحوه تامین بودجه آن توسط شورای شهر و کمیسیون ورزش شورا به عنوان برگزار کننده و مجری آن است.

شورای شهر برای تامین اعتبار این مراسم طرحی را مصوب کرده است مبنی بر اینکه از محل ماده ۱۷ قانون بودجه شهرداری مبلغ ۱/۵۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال صرف برگزاری مراسم تجلیل از قهرمانان شهر کرمانشاه شود و با توجه به متن این ماده که اعلام می دارد شهردای می تواند از محل درآمدهای خود در برنامه های فرهنگی و ورزشی هزینه کند و اینکه متاسفانه شهرداری کرمانشاه نه تنها درآمدی نداشته بلکه زیانده هم بوده است عملا ماده ی ۱۷ برای تامین اعتبار این برنامه معنی پیدا نمی کند.

حال سوال اینجاست که شورای شهر از کدام محل نسبت به تامین اعتبار این مراسم اقدام کرده است؟

طبق اطلاعات رسیده از سوی یک منبع موثق که نخواست نامش فاش شود، کمیسیون ورزش و شورای شهر با برداشت اعتبار فوق از محل بودجه ی برنامه ای شهرداری که بر اساس قانون بودجه شهرداری پیش بینی شده و باید صرف امورات مختلف شهرشود نه برنامه های اینچنینی، این اقدام شورا را می توان عملا دور زدن قانون عنوان کرد.

اگر این برنامه در راستای رسیدن به اهداف تبلیغاتی دوستان در آستانه انتخابات شورای شهر نیست پس چگونه مبلغ ۱/۵۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال از محل بودجه برنامه ای شهرداری برداشت می شود در حالی که باید در آستانه سال جدید صرف موارد مختلف کلانشهر کرمانشاه شود اما به یکباره این مبلغ برای سوء استفاده عده ای به مراسمی تعلق می گیرد که اگر هدف آن تجلیل از قهرمانان و ورزشکاران این دیار است باید خیلی پیش از این به آنها اهدا می شد نه اکنون که وارد فضای انتخاباتی شده ایم و شائبه های تبلیغات را به همراه دارد.

آیا درست است که بسیاری از کارکنان و کارگران زحمتکش شهرداری کرمانشاه در آستانه سال جدید هنوز حقوق و مزایای خود را دریافت نکرده اند اما بعضی از شورا نشینان از بیت المال برای رسیدن به اهداف شخصی و تبلیغاتی خود هزینه می کنند؟

مردم شریف کرمانشاه به خوبی می بینند که کلانشهر کرمانشاه با معضلات بسیاری درگیر است، معضلات ریز و درشتی که باعث بروز مشکلات و ناهنجاری های زیادی در سطح کلانشهر کرمانشاه شده است و خواسته ی آنها از منتخبان خود در شورای شهر کرمانشاه رفع این معضلات است نه اجرای برنامه های تبلیغاتی و پرداختن به اهداف شخصی!

البته اقدامات تبلیغاتی تعدادی از اعضای شورای شهر در ورزش کرمانشاه تنها به این مراسم ختم نمی شود بلکه در ماه های اخیر بعضی از نمایندگان فعلی و کاندیداهای احتمالی شورای شهر با سرکشی به باشگاه های ورزشی شهر کرمانشاه با اهداء کارت های هدیه با مبالغ مختلف به ورزشکاران، مربیان و مدیران، قصد جذب آرای جامعه ورزش را دارند که در صورت لزوم و در زمان خود پایگاه خبری ورزش ۱۹ به آن خواهد پرداخت.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *