اما و اگرهایی در باب انتخابات شورای شهر بیستون

یادداشت/ بابک مساحی

بابک مساحی، عضو و سخنگوی دوره چهارم شورای اسلامی شهر بیستون است که در باب چگونگی برگزاری انتخابات پنجمین دوره شورای شهر بیستون اعتراضاتی دارد که در ادامه می خوانید.

به گزارش پایگاه خبری اریکه، در این یاد داشت آمده است: در شهر بیستون با وجود بیش از ده ها دکتر و مهندس و کارشناس ارشد مدیریت، افرادی با دست اندازی به اعمال خلاف قانون اساسی و قوانین مقررات مربوط به رای گیری و اعمال مجرمانه خرید رای طبق ماده قانون ۶۷مصوبه ۱۳۷۵قانون تشکیلات شورای اسلامی شهر و ماده قانون ۱۳۷۵مصوبه سال ۱۳۷۸مجلس شورای اسلامی از محله ها ی فقیر نشین کرمانشاه و انتقال آنان به بیستون. باعث شدند که از جمعیت ۳۵۰۰نفری واجد شرایط رای دهنده در بیستون بالغ بر ۸۵۰۰نفر برگ تعرفه رای در بیستون مصرف شود و این در حالی است که بیش از ۵۰ درصد مردم بیستون و شهرکهای تابعه به دلیل ترس از شلوغی و افراد غیر بومی موفق به رای دادن نشده اند.

این عمل زشت (خرید و فروش رای) برخی از کاندیداها و اطرافیان آنان را هم میتوان از طریق استعلامات کد ملی و آدرسی شخص به اثبات رساند و هم به صورت نامحسوس از مردم بیستون و شهرکهای تابعه پیگر شد و هم دوربینهای مداربسته بانک ملی و تجارت بیستون ثبت نموده اند به علاوه جای بحث دارد چگونه افرادی با تحصیلات آکادمیک و چهره های معروف و موفق و محبوب موفق به کسب کرسی شورا نشدند.

جای سوالاتی از این قبیل برای مردم و جوانان تحصیل کرده منطقه پیش آمده؟
۱_چگونه هیچکدام از ۵نفر موفق دور پنجم قدرت و جرات مناظره با دیگر کاندیداها را نداشته اند؟
۲_حضور ۲۶۸درصدی مردم غیر بومی در بیستون آیا میتواند قانونی باشد؟
۳_خرید و فروش رای تا قیمت ۷۰هزار تومان در بیستون آیا قانونیست؟
۴_هزینه های سنگین تبلیغات و خرید و فروش رای توسط برخی از کاندیداها از کجا تامین میشود آیا غیر از این است که از جیب شهرداری بیرون بیاید؟
۵_آیا این عمل زشت برخی از کاندیداها باعث نمیشود که مردم نسبت به قانون اساسی و دولت بی اعتماد شوند؟و هزاران آیا ی دیگر که در ذهن مردم نقش بسته و فقط اعتماد مردم منطقه به قانون اساسی وقتی برمیگردد که مر قانون در بیستون شهرهمیشه محروم اجرا شود.

بابک مساحی عضو و سخنگوی شورای اسلامی شهر بیستون
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *