دکتر کلانتر هرمزی: کانون وکلا سرمنشا و آغازگر سفر تیم جراجی پلاستیک رایگان به کرمانشاه بود

نوزدهمین سفر گروهی جراحی پلاستیک مناطق محروم به سرپرستی دکتر عبدالجلیل کلانتر هرمزی، (دارنده تندیس مهر حقوق بشر) در کرمانشاه آغاز شد.

به گزارش خبرنگار اریکه، مرجع گردشگری کشور، دکتر عبدالجلیل کلانتر هرمزی، در بدو ورود به استان کرمانشاه در نشستی با رییس کانون وکلای دادگستری استان و جمعی از وکلای کانون کرمانشاه، اظهارکرد: آغازگرو سرمنشا این سفر تیم جراحی پلاستیک، در واقع کانون وکلای دادگستری کرمانشاه و کمیسیون حقوق بشر این کانون بود.

وی ادامه داد: پس از آنکه کانون وکلای دادگستری کرمانشاه با حسن ظن خود تندیس حقوق بشر را به بنده اعطا کردند و در جریان همان برنامه، مقدمات اولیه سفر تیم جراحی پلاستیک به این استان فراهم شد.

کلانتر هرمزی تصریح کرد: در طول سه چهار ماه گذشته که در تدارک مهیا ساختن این سفر تیم جراحی پلاستیک به کرمانشاه بودیم، کانون وکلای دادگستری کرمانشاه در واقع بازوی اجرایی بسیار قویی در اطلاع رسانی و جمع آوری بیماران مربوطه در این استان بود که جا دارد تشکر ویژه ای از آنها داشته باشم.

وی تاکید کرد: مدت زمان این سفر تیم جراحی در استان کرمانشاه شش روزه است که اگر در این مدت نتوانستیم جوابگوی حجم بیماران باشیم، حتما سفر دیگری مجددا به این استان ترتیب خواهیم داد.

کلانتر هرمزی با بیان اینکه، این تیم جراحی در محل بیمارستان امام خمینی (ره) کرمانشاه مستقر خواهد شد، گفت: امیدوارم مسئولین دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه توانسته باشند که حداکثر ظرفیت اتاق عمل این بیمارستان را برای ما آماده کنند تا بتوانیم نهایت تلاش خود را برای درمان بیماران بیشتری به کار ببندیم.

سرپرست این تیم جراحی پلاستیک اظهارکرد: تیم جراحی پلاستیک مناطق محروم تاکنون به ۹ استان کشور و در قالب ۱۸ سفر توانسته ۱۱ هزار بیمار را به صورت رایگان ویزیت کند و همچنین در این مدت ۱۲۰۰ عمل جراحی پلاستیک رایگان نیز صورت داده است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین تاکنون ۳۰۰۰ بیمار نیز به تهران انتقال داده و در بیمارستانهای دولتی آنجا مورد عمل جراحی پلاستیک قرار داده ایم.

کلانتر هرمزی همچنین یادآور شد: کار این تیم جراحی از سال ۱۳۸۷ با حضور ۵ نفر آغاز شد که در حال حاضر بیش از ۵۰ نفر به صورت متناوت با این گروه همراه هستند و در این سفر به استان کرمانشاه ۲۴ نفر همراه گروه هستند که از این تیم ۱۰ نفر فوق تخصص جراح پلاستیک می باشند و این درحالی است که در هر استان نهایتا یک یا دو نفر فوق تخصص جراحی پلاستیک وجود دارد.

دکتر کلانتر هرمزی در پایان باردیگر از همراهی و مساعدت کانون وکلای دادگستری استان کرمانشاه برای مهیا ساختن این سفر تشکر کرد و گفت: از اینکه در استان کرمانشاه وکلای فهیمی وجود دارند که با دید وسیع و بسیار تیزبینانه ای مشکلات شهر و دیار خود را رصد کرده و در راستای رفع آنها قدم برمی دارند، بسیار خرسندم.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *