از ادعای جعلی بودن نامه نمایندگان استان به وزیر اقتصاد تا تایید یک عضو مجمع بر نگارش متن نامه!! + تصویر اصل نامه

ماجرا چیست؟!

به گزارش پایگاه خبری اریکه، وزیر اقتصاد و دارایی در جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس که برای بررسی واگذاری پالایشگاه کرمانشاه برگزار شد نامه ای از نمایندگان کرمانشاه در مجلس را رونمایی کرد که برخی از نمایندگان استان مدعی جعلی بودن این نامه شدند.

⛔️اما حسن سلیمانی، عضو مجمع نمایندگان کرمانشاه در این باره در گفتگویی با مرصاد اظهارکرد: نمی دانم وزیر اقتصاد به چه نامه ای در خصوص واگذاری پالایشگاه از سوی نمایندگان کرمانشاه استناد کرده که همکاران ما در مجلس آن را جعلی می دانند اما متن نامه ارسال شده ای را که شخص بنده تنظیم کردم فقط ناظر به درخواست شفافیت است.

حسن سلیمانی، اصل موضوع ارسال نامه به وزیر را تایید می کند و می گوید: متن نامه ارسالی به وزیر را بنده تنظیم کردم.

نماینده مردم صحنه، هرسین و کنگاور ادامه داد: روز برگزاری جلسه کمیسیون اقتصادی بنده حضور نداشتم و نمی دانم وزیر محترم چه نامه ای را ارائه کرده که نمایندگان حاضر در جلسه آن را جعلی می دانند اما متن نامه ای را که ما به وزیر فرستادیم  حاوی نکاتی برای شفافیت واگذاری است نه حمایت از شخص خاص.

🔹متن نامه مورد بحث که توسط وزیر در کمیسیون اقتصادی مجلس قرائت شد قیمت عرضه پالایشگاه در فرابورس را تایید و قانونی و شفاف می داند. این در حالی است که قیمت واگذاری پالایشگاه در مزایده (پس از ناکامی واگذاری در فرابورس) که اکنون به آن اعتراض وجود دارد بالا تر از قیمت عرضه شده در فرا بورس است.

⛔️بعداز گذشت چند ماه از واگذاری قانونی بخشی از پالایشگاه کرمانشاه به بخش خصوصی، هنوز معلوم نیست که در واقع نمایندگان استان به دنبال چه چیزی هستند که مدام بر سر راه سرمایه گذار آن سنگ اندازی می کنند، درحالی که اسناد موجود و نامه مذکور به خوبی نشان می دهد که تک تک اعضای نمایندگان استان در جریان ریز جزییات واگذاری این پالایشگاه بوده اند.

🔹ایکاش مجمع نمایندگان استان قدری، دیدگاه های سیاسی خود را کنار می گذاشتند و با دیدی توسعه مدار به آینده روبه رشد این پالایشگاه با کمک کردن به بخش خصوصی که در واقع کمک به اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی است، شرایط را برای بهبود عملکرد این پالایشگاه فراهم می کردند.

🔹 اکنون وقت آن است که مجمع نمایندگان استان با حمایت از بخش خصوصی و سرمایه گذار پالایشگاه کرمانشاه زمینه توسعه آن را فراهم کنند، نه اینکه هر روز چوبی لای چرخهای معیوب این پالایشگاه بیاندازند.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *