با قاطعیت پشت واگذاری پالایشگاه کرمانشاه ایستاده ایم و هرگز از آن عقب‌ نشینی نخواهیم کرد

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی کشور گفت: با قاطعیت پشت واگذاری پالایشگاه کرمانشاه ایستاده ایم و هرگز از آن عقب‌ نشینی نخواهیم کرد.

به گزارش پایگاه خبری اریکه، سیدجعفر سبحانی، مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی هم به خبرنگار ایرنا گفت: بازهم تاکید می کنم که کل فرآیند واگذاری پالایشگاه کرمانشاه منطبق با قوانین موضوعه سازمان خصوصی‌سازی و هیات واگذاری بوده است و هیچ نشانه ای از وجود اقدام های غیرقانونی در روند این واگذاری وجود ندارد.

به اعتقاد او ‘مطرح کردن عباراتی مانند رانت، تعبیر نمایندگان منتقد بوده که از نظر سازمان خصوصی‌سازی ادعایی مردود است.’
سبحانی اظهار کرد: اتفاقاً هر جایی که واگذاری‌های سازمان خصوصی سازی به بخش خصوصی واقعی اتفاق می افتد، این دست مشکلات و مخالفت ها را داریم مانند پالایشگاه کرمانشاه و آلومینیوم المهدی.

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی در مورد مطرح شدن موضوع ‘اهلیت خریدار’ نیز گفت: کجای قانون واگذاری استناد کرده است که برای هر واگذاری اهلیت خریدار تشخیص داده شود؟ ضمن اینکه اهلیت مفهومی عام و تعبیربردار است و معنی مشخص و خاصی ندارد.
به گفته سبحانی، ما خودمان گاهی اهلیت را در واگذاری ها در نظر می‌گیریم اما اینکه بند خاصی در قانون در این زمینه وجود داشته باشد اینگونه نیست؛ جز در مورد واگذاری تیم های استقلال و پرسپولیس که اهلیت خریدار در قانون تصریح شده بود.

او همچنین افزود: اینکه منتقدان می‌گویند خریدار شرکت توان مدیریت آن را ندارد پیش داوری است و باید یکی ۲ سال صبر کرد سپس درباره عملکرد او قضاوت کرد؛ اکنون زمان مناسبی برای قضاوت در مورد عمل خریدار به تعهداتش نیست.

او مقایسه بین پالایشگاه آبادان و کرمانشاه را هم نادرست و بی ارتباط دانست و گفت: اینکه منتقدان می‌گویند چرا پالایشگاه آبادان به بخش خصوصی واگذار نشده است، فرافکنی و یک حرف بی ربط و مانند این است که در یک کلاس درس بگوییم چرا فلانی ۲۰ گرفته اما دیگری ۲۰ نگرفته است.

سبحانی وجود رانت در واگذاری پالایشگاه کرمانشاه را هم رد کرد و گفت: معنی رانت این است که مزایده ای برگزار نشود و پالایشگاه پشت درهای بسته به یک فرد مشخص واگذار شود اما وقتی که قیمت اعلام می‌شود، تابلو بورس مشخص است و قیمت ها در پاکت در بسته اعلام شده رانت دیگر مفهومی ندارد.

او تاکید کرد: با قاطعیت پشت واگذاری شرکت پالایش نفت کرمانشاه ایستاده ایم و هرگز از آن عقب‌ نشینی نخواهیم کرد.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *