تیم خبرنگاران بحران در کرمانشاه تشکیل می شود

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه از افزایش پایگاه های امداد و نجات ثابت جاده ای استان به ۱۵ پایگاه خبر داد.

به گزارش خبرنگار اریکه، محمدرضا امیریان در نشستی خبری با تبریک روز خبرنگار به اهالی رسانه در استان اظهارکرد: مسئولیت کاری در جمعیت هلال احمر با مسئولیت های اجتماعی یک خبرنگار همخوانی های بسیاری دارد.

وی ادامه داد: خبرنگاران در مواقع بحران می توانند کمک کار بسیار بزرگی برای امدادگران جمعیت هلال احمر باشند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه گفت: در سطح کشور و به تبع آن در استان کرمانشاه همواره شاهد حوادث و مشکلات بسیاری هستیم که اگر اهل قلم به موقع اطلاع رسانی کنند، می توانیم خدمات رسانی و امدادرسانی بهتری داشته باشیم.

امیریان تصریح کرد: به دنبال آنیم تیمی از خبرنگاران استان را پس از ارائه آموزشهای لازم تحت عنوان خبرنگاران بحران در هنگام حوادث و بحرانها در کنار جمعیت هلال احمر استان داشته باشیم.

وی در ادامه با اشاره به افزایش پایگاه های امداد و نجات جاده ای استان به ۱۵ پایگاه، خاطرنشان کرد: استان کرمانشاه در تمام محورهای موصلاتی خود تاکنون تنها ۹ پایگاه ثابت امداد و نجات جاده ای داشته که با پیگیری انجام شده موفق شدیم امسال شش پایگاه جدید را به استان اضافه کرده و تعداد پایگاه های ثابت امداد و نجات جاده ای استان را به ۱۵ پایگاه برسانیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه تاکید کرد: به دنبال افزایش تعداد این پایگاه ها به ۲۰ مورد در سطح استان هستیم که در آن صورت رتبه جمعیت هلال احمر استان که فعلا دو کشوری است به رتبه یک کشوری ارتقاء پیدا می کند.

امیریان تصریح کرد: برای افزایش دانش و آگاهی مردم از تهدیدها و خطرات احتمالی اقدام به اجرای دوره های آموزشی خانه خانه در قالب طرح خادم (خانواده آماده در مخاطرات) کرده ایم که در همین راستا سال گذشته امدادگران ما به درب ۶۵۰۰ خانوار سطح استان مراجعه کرده و در حد چند دقیقه آموزشهای اولیه را به سرپرستان خانوار ارائه دادند و از آنها خواسته اند از دوره های آموزشی رایگان مراکز هلال احمر استفاده کنند، اما متاسفانه مردم استان استقبال خوبی از این طرح نداشته اند.

وی خاطرنشان کرد: امسال در نظر داریم در سطح ۱۹ هزار خانوار استان این آموزشها را ارائه دهیم.

امیریان در ادامه با اشاره به اینکه اولویت اول استان در سوانح و حوادث، تصادفات جاده ای است، گفت: به صورت میانگین در چند ماه گذشته حداقل روزی یک تا دو مورد فوت ناشی از تصادفات داشته ایم، لذا از رسانه ها انتظار داریم در این راستا ورود کرده و با اطلاع رسانی و آموزش قوانین راهنمایی و رانندگی به این مسائل بیشتر بپردازند.

وی خاطرنشان کرد: غرق شدن در رودخانه ها و سدها از دیگر حوادث پرشمار استان است که در همین راستا هم نیاز است رسانه ها اطلاع رسانی و هشداردهی بیشتری داشته باشند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه گفت: هرسال در ایام اربعین جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه اقدام به ارائه خدمات به زوار می کند که امسال نیز تصمیم داریم در طول مسیر کرمانشاه تا خسروی در هر ۱۰ کیلومتر یک تیم امدادی برای ارائه خدمات به زائرین مستقر کنیم.

وی همچنین از برپایی اردوگاه اسکان اضطراری برای زوار اربعین در قصرشیرین و مرز خسروی خبر داد و گفت: در اردوگاه اضطراری مرز خسروی ظرفیت اسکان هفت هزار نفر و در اردوگاه اضطراری قصرشیرین نیز ظرفیت اسکان تا پنج هزار نفر را فراهم می آوریم.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *