رسول آزادی: شورا جای دور زدن قانون نیست

یک عضو جدید شورای اسلامی شهر کرمانشاه با تاکید بر اینکه شورا جای دور زدن قانون نیست٬ گفت: شورا یعنی جایی برای تعامل و همفکری جهت رسیدن به مسیری هموار در راه توسعه اما اینکه در این مسیر شاهد اختلاف دیدگاه ها و اختلاف نظرهایی باشیم خیلی موضوع عجیب و غیرمنتظره ای نمی تواند باشد.

رسول آزادی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری اریکه به حواشی ایجاد شده در مراسم تحلیف و آغاز به کار شورای پنجم شهر کرمانشاه اشاره کرد و گفت: عدم حضور پنج تن از اعضای شورای شهر کرمانشاه در مراسم تحلیف و آغاز به کار دوره پنجم در واقع بی احترامی و توهین آشکار به آرای مردمی است و هیچ توجیهی نمی تواند قانع کننده دلیل عدم حضورشان باشد.

وی با انتقاد شدید از این وضعیت اظها کرد: این عمل و برخورد بی احترامی به آرای مردم است و این درحالی است که ما موظفیم در هر شرایط ممکن به مردم احترام بگذاریم.

آزادی با اشاره به برگزاری جلسه غیر رسمی با حضور تمامی اعضای شورا گفت: در این جلسه به دوستان پیشنهاد دادیم رییس شورا از میان خودشان انتخاب شود و آقای رضایی هم فعلا شهردار کرمانشاه بماند، اما دوستان در نهایت جلسه را ترک کردند. این طرز برخورد پذیرفتنی نیست و امروز هم که در جلسه تحلیف حاضر نشدند.

وی خاطرنشان کرد: اینکه در جلسه رسمی و به دعوت فرماندار٬ این اعضا حاضر نمی شوند، توهین به سایر اعضا، نهاد دعوت کننده٬ و مهم تر از همه مردم است.

آزادی خاطرنشان کرد: همه ما منتخب مردم هستیم و این رفتارها توهین به مردمی است که ما را انتخاب کرده اند.

منتخب مردم کرمانشاه در پنجمین دوره شورای اسلامی شهر با اشاره به بحث دوقطبی شدن شورا٬ اظهارکرد: اصولا به کار بردن واژه دوقطبی برای امر خطیری همچون شورا که در واقع تعیین کننده بخشی از سرنوشت مردم یک شهر است٬ بی معنی است چراکه مردم تعدادی افراد را انتخاب کرده اند که به نمایندگی از آنها در خصوص مسایل شهری تصمیم گیری کنند و در این بین ممکن است برای یک موضوع خاص٬ تعدادی از اعضا موافق و تعداد دیگری مخالف و در موضوع دیگری قضیه بالعکس باشد. بنابراین به کاربردن واژه دوقطبی برای نهادی همچون شورا عملا بی معنی است.

آزادی گفت: همه تلاش شخص بنده در شورای شهر کرمانشاه تلاش برای اعتلای نام این کهن دیار و فراهم آوردن شرایطی برای تسهیل امور جاریه مردم٬ البته با نگاهی رو به آینده و بر مدار برنامه محوری است و در این مسیر دست هر دوست٬ همکار و شهروندی را که بتواند راهنما و یاری دهنده باشد به گرمی می فشارم.

عضو شورای شهر کرمانشاه گفت: اما همانطور که در نهایت خضوع و خشوع حاضر به تعامل و همفکری با تک تک اعضای شورای شهر کرمانشاه هستم٬ در مواردی که خدایی ناکرده تخطی از قانون را مشاهده کنم٬ هرگز کوتاه نیامده و با تمام توان در برابر قانون شکنان خواهیم ایستاد.

وی تاکید کرد: اگر در ادوار گذشته مواردی از قانون شکنی و یا دور زدن قانون در شورا باب بوده٬ بنده هشدار جدی می دهم که در این دوره از شورای شهر هرگز اجازه به مرحله اجرا درآمدن چنین تفکراتی را در نهاد شورا به احدی نخواهیم داد.

گفتنی است: امروز (اول شهریور) با دعوت رسمی فرمانداری قرار بر برگزاری جلسه تحلیف اعضای شورای شهر کرمانشاه شد، اما عدم حضور پنج نفر از منتخبین شورای شهر کرمانشاه برای شرکت در این جلسه، به دلیل به حد نصاب نرسیدن تعداد اعضا٬ جلسه تحلیف به روز دیگری موکول شد.
البته این درحالی بود که ۵ تن غایب این جلسه شورا٬ در اتاق دیگری از فرمانداری حضور داشته ولی حاضر به شرکت در جلسه تحلیف نبودند.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *