ایجاد باور اقتصادی در حوزه گردشگری استان بسیار مهم است

رییس کمیسیون گردشگری، اقتصاد ورزش و اقتصاد هنر اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان کرمانشاه گفت: ایجاد باور اقتصادی در حوزه گردشگری استان بسیار مهم است.

به گزارش پایگاه خبری اریکه (مرجع گردشگری کشور) بابک ترابی در جلسه کمیسیون گردشگری، اقتصاد ورزش و اقتصاد هنر اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان کرمانشاه اظهارکرد: استان کرمانشاه در حوزه گردشگری دارای توانمندیها و ظرفیت های بسیار بالایی است که نیاز است با تمرکز بر آنها شرایط را برای رونق گردشگری و در نهایت ورود گردشگر به این استان فراهم کنیم.

وی ادامه داد: ایجاد باور اقتصادی بودن حوزه گردشگری امری بسیار مهم برای فعالان این عرصه در استان است، لذا همه ما باید باور کنیم که از مسیر توسعه گردشگری می توان درآمدهای قابل توجهی را برای استان به دست آورد.

ترابی تصریح کرد: در این بین آژانس های گردشگری نقش بسیار مهمی دارند و می توانند با جذب توریسم و راه اندازی تورهای داخلی و خارجی گردشگری، به رونق این صنعت سفید کمک دوچندانی کنند.

وی البته یادآور شد: متاسفانه در حال حاضر اغلب آژانس های گردشگری استان فعالیت چندانی در حوزه تورگردانی ندارند و صرفا به فروش بلیط هواپیما کرمانشاه – تهران بسنده می کنند.

رییس کمیسیون گردشگری، اقتصاد ورزش و اقتصاد هنر اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان کرمانشاه گفت: اتاق بازرگانی استان کرمانشاه در حال راه اندازی چهار کمیته زیر مجموعه کمیسیون گردشگری شامل گردشگری و برند شهری، اقتصاد هنر، اقتصاد ورزش و گردشگری سلامت است که در آینده هر کدام از این کمیته ها امورات تخصصی مرتبط به خود را در سطح استان پیش ببرند.

در ادامه این جلسه هر کدام از اعضای کمیسیون گردشگری، اقتصاد ورزش و اقتصاد هنر اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان کرمانشاه به ارائه دیدگاه های خود در راستای توسعه گردشگری استان پرداختند.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *