رسول آزادي: بخش فيروزآباد بزرگترين و محروم ترين بخش كشور است

رييس شوراي اسلامي شهر كرمانشاه از استاندار به جهت سركشي و رسيدگي به وضعيت بخش محروم فيروزآباد كرمانشاه تقدير و تشكر كرد.

رسول آزادي در گفتگو با خبرنگار پايگاه خبري اريكه در اين باره اظهاركرد: بنده به عنوان رييس شوراي اسلامي شهر كرمانشاه كه اصالتا از منطقه فيروزآباد اين شهرستان هستم از شخص مهندس بازوند، استاندار كرمانشاه به واسطه سركشي و رسيدگي به وضعيت بخش محروم فيروزآباد نهايت تشكر و قدر داني را دارم.

وي ادامه داد: بخش فیروزآباد از توابع شهرستان کرمانشاه دارای ۲۲۹ روستاست كه این بخش از نظر وسعت (۱۷۸۷ کیلومتر مربع) یکی از بزرگترین بخش‌های کل کشور به شمار می‌آید و جمعیت آن بيش از ۳۲ هزار نفر است.

آزادي تاكيد كرد: گرچه بخش فیروزآباد با مرکز شهر کرمانشاه تنها ۲۳ کیلومتر فاصله دارد اما محرومیت‌هایش فراوان و تامل برانگیز است. بخش فیروزآباد از نظر تامين آب آشامیدنی، راه روستایی، بهداشت و اولیه ترین نیازهای بشری محرومیت هاي بسيار زيادي دارد.

وي با بيان اينكه متاسفانه هنوز هم به بسياري از روستاهاي اين منطقه آبرساني سيار مي شود، گفت: راه مناسب آسفالته از ديگر نيازهاي اصلي اين منطقه است به گونه اي كمتر از ۵۰ درصد ۲۲۹ روستاي اين منطقه داراي راه روستايي آسفالته هستند.

آزادي با تاكيد بر استراتژيك بودن راه اين منطقه، گفت: از ابتداي ميدان فردوسي كرمانشاه تا سه راهي ايلام – لرستان – كرمانشاه ۱۰۰ كيلومتر راه است كه در زمان عمليات مرصاد، رزمندگان اسلام از ديگر استانهاي كشور توانستند خود را از همين شاهراه به گردنه چهارزبر برسانند و مانع حمله منافقين شوند. كه متاسفانه در حال حاضر تمام اين مسير داراي راهي نامناسب، كم عرض و بدون روكش مناسب آسفالت است و هرساله تعداد قابل توجهي از اهالي منطقه در اثر همين عامل نامناسب بودن راه در تصادفات جان خود را از دست مي دهند كه با تاكيد ويژه استاندار كرمانشاه در سفر اخير خود به اين منطقه، اميدواريم در آينده نزديك شاهد بهسازي اين شاهراه استراتژيك استان باشيم.

آزادي خاطرنشان كرد: پيش از اين نيز در جريان ديداري با مهندس شريفي، مديركل راه و شهرسازي استان، مشكلات راه هاي اين منطقه را مطرح كرده بودم كه ايشان نيز قول مساعد براي بهسازي راه هاي بخش فيروزآباد دادند كه از ايشان نيز كمال تشكر را دارم.

رييس شوراي اسلامي شهر كرمانشاه در پايان از نمايندگان مردم شهرستان كرمانشاه در مجلس شوراي اسلامي، فرماندار كرمانشاه و بخشدار فيروزآباد نيز به جهت پيگيري مشكلات مردم اين منطقه تشكر كرد.

گفتگو از: مهرداد مويد
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *