ضرورت دانلود اپليكيشن «ريشتر» براي هر كرمانشاهي+ همه چيز درباره اين نرم افزار

اپلیکیشن ریشتر با همکاری گروهی از جوانان نخبه کرمانشاهی و در شرکت تجارت الکترونیک سما پرداخت، ساخته شد.

به گزارش پايگاه خبري اريكه، مدیر اجرائی شرکت تجارت الکترونیک سما پرداخت روز دوشنبه در جمع خبرنگاران در خصوص ساخت این اپلیکیشن، گفت: اپلیکیشن ریشتر میعادگاهی شد برای تقابل و همکاری شرکت تجارت الکترونیک سما و تیم حرفه ای راوی تک آریان در صنعت برنامه نویسی با بیش از ۹۵ استارتاپ بین المللی که هر ۲ تیم بر آن شدند که به صورت رایگان برای مردم کشورشان قدمی مثبت و ماندگار بردارند.
امیر رضا نوری با ابراز امیدواری نسبت به اینکه دیگر شاهد از دست دادن عزیزانمان در زلزله نشویم، افزود: به خود افتخار می کنیم که در کمتر از ۱۵ روز از عملیاتی شدن پروژه به عنوان اپلیکیشن برگزیده سیب اپ با بیش از سه هزار دانلود شناخته شده ایم.
وی ادامه داد: ریشتر نرم افزاری طراحی شده جهت گوشی تلفن همراه است که با هدف کمک به مردم کشورمان طراحی شده است.
او گفت: به واسطه این نرم افزار می توان شرایط بحرانی را مدیریت کرده و مردم را به محل های امن هدایت کرد و آشفتگی شرایط را کاهش داد و هم چنین پس از وقوع زلزله و دیگر بلایای طبیعی می توان محل استقرار نیروهای امدادرسانی و محل پخش آب آشامیدنی، غذا، دارو و غیره را اطلاع رسانی کرد.
نوری با اشاره به قابلیت های این اپلیکیشن افزود: یکی دیگر از مسائلی که بعد از بلایای طبیعی با آن مواجه هستیم این است که عموم مردم در خارج از خانه ها قرار دارند و دسترسی به تلویزیون و رادیو ندارند و این نرم افزار به ما این امکان را می دهد تا بتوانیم کلیه اخبار را به آنها اعلام نماییم.
وی در مورد دیگر مزایای این نرم افزار گفت: در صورت عدم دسترسی به اینترنت، امکان مسیریابی به اماکن امن به صورت آفلاین می باشد. امکان ارسال اتوماتیک موقعیت مکانی در لحظات اولیه حادثه و بسیاری از ویژگی های کاربردی دیگر، نه تنها برای مواجهه با زلزله بلکه برای مدیریت سایر شرایط بحرانی در این نرم افزار موجود می باشد.
مدیر اجرائی شرکت تجارت الکترونیک سما پرداخت در ادامه گفت: یکی از مهمترین مسائل در شرایط بحرانی مدیریت زمان می باشد، پس از وقوع زلزله ما در کمترین زمان ممکن با اعلام شرایط اضطراری در اپلیکیشن و هدایت مردم بحران زده و آسیب دیده تا رسیدن به شرایط عادی در کنار آنها هستیم.
وی با اشاره به دیگر ویژگی های نرم افزار ریشتر، گفت: کیف نجات، نمایش لیستی از وسایل مورد نیاز در کیف جهت شرایط اضطراری و امکان اعلام تاریخ انقضای محصولات درون کیف، آموزش، ارائه نکات آموزشی در قالب فیلم و مقالات، نکات ایمنی پیش از وقوع زلزله، نحوه عملکرد و تصمیم گیری صحیح در هنگام وقوع زلزله و اقدامات و تصمیم گیری صحیح در هنگام وقوع آتش سوزی از دیگر ویژگی های این اپلیکیشن است.
اقدامات و تصمیم گیری صحیح در هنگام وقوع سیل، طوفان و هنگام نشت گاز، اقدامات مورد نیاز برای تخلیه محل سکونت، نکات ایمنی و اقدامات مورد نیاز در مورد معلولین و افراد با نیازهای خاص، نکات و مطالب روانشناسی موثر برای بهبود حال روانی افراد و بازماندگان، دوره های کمک های اولیه، دوره های کمک های اولیه برای نجات از زیر آوار، دوره های آمادگی در برابر سوانح طبیعی از دیگر ویژگی های این اپلیکیشن می باشد.
هشدار دادن مانند روشن کردن چراغ قوه گوشی، روشن کردن فلاشر گوشی، ارسال صدای هشدار برای اطلاع رسانی به نیروهای امداد، ارسال پیام همراه با موقعیت مکانی به گروهی تعریف شده از دوستان و آشنایان از طریق اپلیکیشن (امکان ذخیره پیام و اطلاعات تماسی افراد از روی contactبرای سهولت دسترسی)، نمایش لیست زلزله ها با درج بزرگی زلزله، زمان وقوع زلزله ، موقعیت جغرافیایی زلزله، عمق وقوع زلزله، فاصله مکان و قوه زلزله از مکان فعلی شخص، نمایش محل وقوع زلزله بر روی نقشه گوگل را می توان از دیگر ویژگی های اپلیکیشن ریشتر برشمرد.
امکان فیلتر کردن بر اساس؛ لیست زلزله ها، بزرگی و زمان وقوع زلزله، موقعیت جغرافیایی، عمق وقوع زلزله، فاصله مکان وقوع زلزله از مکان فعلی، اعلام زلزله های وقوع یافته، اعلام اخبار رادیویی و ویدیویی، اعلام خبرهای فورس ماژور، * نمایش مکان های امن شهر بر اساس موقعیت مکانی و مسیریابی به آن، نمایش مکان های امدادرسانی توسط نیروهای امداد و نجات بر روی نقشه و مسیریابی به آن، نمایش مکان های پخش دارو و غذا بر روی نقشه و مسیریابی به آن، امکان ارسال موقعیت خود برای دوستان و آشنایان، نمایش مکان های اهدای خون و امکان مسیریابی به نزدیک ترین مکان و نمایش مکان های پخش کالا برای زلزله زدگان و امکان مسیریابی به نزدیک ترین مکان از دیگر ویژگی های این اپلیکیشن است.
اپلیکیشن ریشتر همچنین در زمینه اطلاع رسانی دارای ویژگی هایی مانند؛ امکان اعلام نقطه امن مورد نظرتان به دوستان و آشنایان برای پیوستن به آنها، امکان ارسال اطلاعات زلزله با شرح جزییات به دوستان و آشنایان از طریق ایمیل، پیامک و غیره، امکان ارسال خودکار اطلاعات زلزله با شرح جزییات و لوکیشن به دوستان و آشنایان از طریق ایمیل و غیره، امکان اطلاع رسانی بر اساس موقعیت جغرافیایی درخواست شده و دریافت صدای هشدار، امکان تنظیمات خاص جهت عدم دریافت اطلاع رسانی در ساعات خاصی از شبانه روز می باشد.
تلفن های ضروری از جمله اورژانس، آتش نشانی، هلال احمر، امداد رسانی اداره گاز، امدادرسانی اداره برق امداد رسانی اداره آب و فاضلاب نیز بر روی این اپلیکیشن نصب شده است.
وی در پایان با اشاره به چگونگی دریافت این اپلیکیشن، گفت: دریافت این اپلیکیشن کاملا رایگان است و همه مردم می توانند از طریق «سیب اپ» و «کافه بازار» و یا شماره گیری #۶۶*۶۶۵۵* آن را دریافت کنند.
۲۱ آبان ماه سال ۹۶ زلزله ای به بزرگی ۷.۳ در استان کرمانشاه به وقوع پیوست که منجر به فوت ۶۲۰ نفر و مصدومیت بیش از ۱۲ هزار نفر شد.
در یکسال اخیر پس از وقوع این زلزله بیش از ۶ هزار پس لرزه نیز در این استان ثبت شده است.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *